@yoshi420 Gorilla Glue na mnie działa mega usypiająco. Szczególnie po 1,5-2 godzinach od zwapowania oczy już tak się kleją, że nie ma opcji żeby nie odcięło do spania. I to nie ważne o jakiej porze. Także osobiście nie poleciłbym jako "energetyczną" odmianę. Za to pod wieczór po ciężkim dniu wjeżdża fajnie :)
Aczkolwiek wiadomo, kwestia indywidualna. Na każdego będzie działać trochę inaczej, więc trzeba trochę potestować, aż znajdzie się swojego "faworyta" :)
^up dokładnie GTH jest najlepszą aurora22 dzięki za sprostowanie. Lepszą opcją jest GTH choć delahaze też okej (moim zdaniem). Pisząc o delahaze powyżej na myśli miałem GTH
20 listopada 2025aga909090000 pisze: Czy to jest normalna praktyka, że w aptece gość mi przepakowuje temat z oryginalnego opakowania do innego?
Po pierwsze przed wydaniem pacjentowi suszu bardzo ważna jest kontrola jakości suszu. Jest to element zabezpieczenia się apteki przed ewentualną reklamacją pacjenta. Zgodnie z Ustawą Prawo Farmaceutyczne, nabyty w aptece produkt może podlegać zwrotowi w przypadku wady jakościowej, niewłaściwego wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.
Po drugie produkt, jaki jest medyczna marihuana posiada rejestrację surowca farmaceutycznego, co zobowiązuje do postępowania z nim jak z lekiem recepturowym. Oznacza to, że poza wyceną jako lek recepturowy, należy też wpisać go do książki ewidencji sporządzonych w aptece leków i uzupełniamy wszystkie wymagane dane tak jak w przypadku innych leków recepturowych.
Także Inspekcja Farmaceutyczna wymaga postępowania z marihuaną medyczną, tak jak z surowcem farmaceutycznym, czyli przesypywania go do opakowań recepturowych.
Co prawda nie w każdej aptece tak robią, bo w niektórych mają na to wywalone i w niektórych jedynie przyklejają naklejkę z danymi dotyczącymi recepty i pacjenta na którego recepta została wypisana. Na pewno w aptekach gemini są bardzo skrupulatni i praktycznie zawsze przepakowują do innego opakowania (dla mnie to jest idiotyzm)
Zgadzam się z kolegą wyżej, że Aurora GTH jest bardzo dobrą odmianą. Polecam również Red No 2 Canopy Growth oraz Cosma Balasa/Gorilla Girl.
dezinformacja wyjaśniona przez @przekletykozisyn - póki co upomnienie słowne, next time warn /Merx
Ja jestem wielkim fanem gorilla glue i gorilla girl - chyba nic tak dobrze na mnie nie działało nigdy. Teraz wziąłem na próbę frosted lemon angel 24%, bardzo mocny zbijacz, ale po godzince, jak faza się stabilizuje, ma ciekawe działanie, dość psychodeliczne.
Aurora Ghost train haze jest mocniejszy jeśli chodzi o high, trochę psychodeliczny wizualnie (odrobinę) i energii jest więcej niż w MAC, za to działa nawet dwa razy krócej.
22 listopada 2025TooMuchSmoke pisze: Ale musi się zgadzać producent, a Mac1 to nie Aurora.
Jaki ten temat jest kurwa żałosny, to samo wprowadzanie w błąd zapętlone w cyklach po parę stron...
13 października 2025przekletykozisyn pisze: Pytałem farmaceutki na temat zamieniania odmian i według tego, co powiedziała nie jest prawdą co pisali tu niektórzy na temat recept na MM, że musi być zrealizowana na konkretną odmianę. Farmaceuta ma prawo zamienić susz na dowolny inny, o ile ilość substancji czynnej nie jest większa, niż w oryginale. Dlatego mając receptę na Aurora 29% masz de facto możliwość wybrać dowolną odmianę dostępną w aptece.
Zapytałem czy oni wystawiają receptę farmaceutyczną na inną odmianę, czy jak to się odbywa, ale ona powiedziała tylko że musi zrobić jakąś piepierkologię z przeliczeniem substancji czynnej i wystawić to na osobnej fakturze/paragonie, ale że farmaceuta może zamieniać surowiec na inny słabszy
ale można spokojniej? po za tym istnieje funkcja zgłoś post - a za tym idą konsekwencje w postaci usunięcia postu i otrzymania przez użytkownika upomnienia czy to słownego, czy w postaci warna, to tylko zioło noś kurde spokojniej :d
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Farmaceuta skazany za pomoc w produkcji narkotyków
Właściciel apteki został skazany na 3,5 roku więzienia za sprzedaż leków służących do produkcji metaamfetaminy i pomoc w jej wytworzeniu. W produkcji i handlu nie działał sam. Według prokuratury leki posłużyły do produkcji narkotyków o wartości niemal 7,5 miliona złotych.
Marihuana może pomóc zwalczyć chorobę Alzheimera
Nowe badania sugerują, że w chorobie Alzheimera równie ważne jak nagromadzenie białek (amyloidu i tau) może być zwalczanie stanu zapalnego w mózgu.
Badania dowiodły, że marihuana opóźnia rozwój nastolatków
Badanie przeprowadzone na ponad 11 tys. nastolatków wykazało, że zażywanie marihuany wiąże się z wolniejszym rozwojem poznawczym (zapamiętywaniem, koncentracją i szybkością myślenia), a także z gorszą pamięcią w kluczowych latach rozwoju mózgu.
