ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 23 / / 0
siemano,

czy waszymz daniem tworzenie kopców, a dokładnie terenu, który podnosimy o 20 cm ma sens? Ja robię tak z uwagi na to, zeby:
1. oczyścic z chwastów,
2. tworzyc spadki w tym podniesionym terenie, celem stworzenia fajnego systemu nawadniania
3. stworzyc infrastrukturę XD dla preparatów np. typu ślimakol na szkodniki, wtedy wysypuje obok wszędzie i ciężej tym mały skurw&^^& snom wchodzic pod moją warownie.
4. lepszy dostęp, jakos tak lepiej się plewi to


Ktoś z was jeszcze tak robi?
  • 11 / 2 / 0
Myślę że to dość pomysłowe chodź mało skuteczne w dłuższej perspektywie bo jak sadzisz zwykle panny które rosną bardzo długo to po paru miesiacach deszczu i zmian pogodowych teren poprostu osiądzie i się wyrówna. Nie robiłem tak więc pytanie do Cb czy mam rację? I jak długo juz to stosujesz
  • 967 / 243 / 0
18 kwietnia 2022kosmaty91 pisze:
czy waszymz daniem tworzenie kopców, a dokładnie terenu, który podnosimy o 20 cm ma sens? Ja robię tak z uwagi na to, zeby:
1. oczyścic z chwastów,
2. tworzyc spadki w tym podniesionym terenie, celem stworzenia fajnego systemu nawadniania
3. stworzyc infrastrukturę XD dla preparatów np. typu ślimakol na szkodniki, wtedy wysypuje obok wszędzie i ciężej tym mały skurw&^^& snom wchodzic pod moją warownie.
4. lepszy dostęp, jakos tak lepiej się plewi to
Jak to mawiają - Twój cyrk - twoje małpy
Generalnie "kopce" to potęga i zbawienie bo pozwalają ci uprawiać wręcz na betonie z jednej strony a na bagnie z drugiej.
Natomiast Twoje rozwiazania kolego - rozumiem że Ci działają i super i niech Ci się darzy skoro lubisz , ale w przypadku gleby zdatnej do uprawy lub zdatnej do wzbogacenia
to moim zdaniem marnowanie czasu i zasobów. Ale ja stary jestem nie rozumiem fenomenu Minecrafta ;)
  • 12788 / 2475 / 0
Jeśli konstrukcję wzmocnić kamieniami, to nic nie powinno się zapadać. Tak się przecież robi kopce w ogrodzie.

Zakładając uprawę bezpośrednio w ziemi, to w naszym klimacie robienie kopców jest naprawdę zbędne. A jeśli teren może ulec zalaniu np przez rzekę, to kopce nic nie pomogą.
  • 23 / / 0
18 maja 2022Gacek4545 pisze:
Myślę że to dość pomysłowe chodź mało skuteczne w dłuższej perspektywie bo jak sadzisz zwykle panny które rosną bardzo długo to po paru miesiacach deszczu i zmian pogodowych teren poprostu osiądzie i się wyrówna. Nie robiłem tak więc pytanie do Cb czy mam rację? I jak długo juz to stosujesz
wiesz co, troche ianczej jest, kopce sie trzymaja nawet po 8miesiecy :) mowie całkiem serio. Dzieje sie tak dlatego, ze do ich budowy używam gleby gliniastej, takiej gorszej jakości i one są twarde, piasczyste, a to wszystko w srodku, gdzie roslnie sobie jest miekkie i przyswaja wode, u mnie sie sprawdzało


:)
18 maja 2022Kobyszcze pisze:
18 kwietnia 2022kosmaty91 pisze:
czy waszymz daniem tworzenie kopców, a dokładnie terenu, który podnosimy o 20 cm ma sens? Ja robię tak z uwagi na to, zeby:
1. oczyścic z chwastów,
2. tworzyc spadki w tym podniesionym terenie, celem stworzenia fajnego systemu nawadniania
3. stworzyc infrastrukturę XD dla preparatów np. typu ślimakol na szkodniki, wtedy wysypuje obok wszędzie i ciężej tym mały skurw&^^& snom wchodzic pod moją warownie.
4. lepszy dostęp, jakos tak lepiej się plewi to
Jak to mawiają - Twój cyrk - twoje małpy
Generalnie "kopce" to potęga i zbawienie bo pozwalają ci uprawiać wręcz na betonie z jednej strony a na bagnie z drugiej.
Natomiast Twoje rozwiazania kolego - rozumiem że Ci działają i super i niech Ci się darzy skoro lubisz , ale w przypadku gleby zdatnej do uprawy lub zdatnej do wzbogacenia
to moim zdaniem marnowanie czasu i zasobów. Ale ja stary jestem nie rozumiem fenomenu Minecrafta ;)

Jeśli chodzi o budowanie, to daje rade. i masz rację, beton, bagno. Robilem to chyba wszędzie. Na bagnach zrobiło mega zajebista robotę.


[/quote]
woda mi nigdy nie zmyła :D
[/quote]
  • 1 / / 0
18 kwietnia 2022kosmaty91 pisze:
siemano,

czy waszymz daniem tworzenie kopców, a dokładnie terenu, który podnosimy o 20 cm ma sens? Ja robię tak z uwagi na to, zeby:
1. oczyścic z chwastów,
2. tworzyc spadki w tym podniesionym terenie, celem stworzenia fajnego systemu nawadniania
3. stworzyc infrastrukturę XD dla preparatów np. typu ślimakol na szkodniki, wtedy wysypuje obok wszędzie i ciężej tym mały skurw&^^& snom wchodzic pod moją warownie.
4. lepszy dostęp, jakos tak lepiej się plewi to

schoolboy runaway
Ktoś z was jeszcze tak robi?
Nadal to robię, aby poprawić jakość gleby.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu

Psylocybina

[img]
Powiedziała policji, że ktoś ją śledzi. Została zatrzymana za... posiadanie narkotyków

Zaalarmowała policję, że ktoś ją śledzi – usłyszała zarzuty za posiadanie narkotyków. 31-latka z Dobroszyc poprosiła funkcjonariuszy o pilną pomoc. Jak się okazało, jej zachowanie mogło mieć związek z działaniem substancji psychoaktywnych. Oleśniccy policjanci zostali postawieni na nogi przez 31-letnią kobietę z Dobroszyc. Spanikowana zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że śledzą ją podejrzani mężczyźni. Na dodatek grożą jej i wyzywają. Kobieta wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo i prosiła o natychmiastową pomoc.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.