Substancje biosyntetyczne pochodzące z królestwa zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2966 / 1601 / 35
Jeszcze 200 lat temu jako surowiec leczniczy wykorzystywano biedronki siedmiokropki (Coccinella septempunctata) – najpospoliciej występujące w Polsce i należące do naszej rodzimej fauny. Biedronki traktowane były bardzo poważnie jak surowiec leczniczy – opisywano je w ówczesnych książkach farmaceutycznych.

„Zaliczano je do środków zawierających tzw. pierwiastek ostry, a ich charakterystyczną cechą miał być także odurzający zapach, podobny do woni opium.
Ze względu na obecność owej „substancji ostrej" biedronki uważano za skuteczny lek przeciwbólowy. Zalecano je zwłaszcza przeciw bólom zębów, ale stosowano również w neuralgicznych bólach twarzy i głowy” - można przeczytać we współczesnej już „Gazecie Farmaceutycznej”. Biedronki serwowano w postaci nalewki: należało zebrać 60 – 80 owadów, rozgnieść je i zalać alkoholem. Następnie odstawiało się miksturę w słoneczne miejsce na tydzień. Po tym czasie można było używać nalewki wewnętrznie lub zewnętrznie.

Ból zęba kojono również samą biedronką – przykładano ją wprost na newralgiczne miejsce. Taki okład miał powodować specyficzne „drętwienie” zęba lub zobojętniać krążące wokół niego płyny ustrojowe. By efekt przeciwbólowy był odczuwalny, należało koniecznie stosować żywą biedronkę. Zasuszone owady nie likwidowały bólu, dlatego dbano o to, aby trzymać przez zimę żywe siedmiokropki np. w pojemnikach z liśćmi koniczyny.

Przeprowadzone w połowie XX w. badania chemiczne ujawniły, że w ciele biedronki znajduje się szereg substancji o działaniu drażniącym na uszkodzoną skórę i trującym dla innych owadów, które siedmiokropki wykorzystują do ochrony przed drapieżnikami. Hemolimfa biedronek (sok ciała tych owadów) zwiera m.in. adalinę, kokcinellinę oraz propyleinę – alkaloidy, którym przypisuje się przeciwbólowe działanie.

Większość alkaloidów z biedronkowatych ma działanie antydrobnoustroje a także mogą w przyszłości być lekami na uzależnienia.
Tu macie do poczytania o azjatyckich 🐞 nasze mają podobne działanie aczkolwiek inne alkaloidy.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 7520300560
Tutaj trochę dlaczego mogą być skuteczne w leczeniu uzależnień.
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC4647894/
Alkaloid w naszej rodzimej biedronce jest ich trochę:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Precoccinelline
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
  • 335 / 101 / 2
Ile trzeba ich zjeść by trzepło?
  • 2966 / 1601 / 35
Aby trzepało to nie znajdziesz bo jest kilka gatunków co z Azji środkowej i wschodniej oraz południowej przedostało się i one są trujące i mogą działać psychodelicznie w przyszłości będzie problem dla potężnego rządu. Co do owadów właśnie podgatunki z Azji ich wystarczy dotknąć i ze stawów wypływa właśnie ta substancja co właśnie ciebie ciekawi.Wystarczy wtedy kilka osobników. Z naszej fauny raczej pobudzić może lub właśnie odurzyć ale bardzo dużo trzeba wtedy jest to osiągalne jednak no nie radzę. Ponieważ mogą też mieć więcej toksycznych bardzo substancji i wtedy problem. Są też mrówki te z kolei mogą powodować wizję jak większa ilość nikotyny gdyż mają podobne w sobie alkaloidy. Coraz częściej w Polsce spotykane.
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami

W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.