Jak ostatnio gotowałem to masło nawet nie bąbelkowało ale klepało jak należy. To co zrobiłem teraz to mam wrażenie jakbym wypalił AVB zjadając ciacho zawierające ok 0.1g stafu (jeżeli tyle sie nawet utrzymało). No może przesadzam, ale mam takie podejrzenie, ze przez to punktowe wrzenie masełka dobre miłe THC sie zepsuło i zostały tylko grubo psychodeliczne terpentyny :(
Musiałem też dopiekać ciasto bo sie mi masa nie scięła na początku i łącznie brownie siedziało 40 minut w piekarniku - może to też wpłynęło na jakość końcową?
Tyle stafu pooszłoooo
16 października 2023Stteetart pisze: "mam wyjebane na wszystkich i pierdole też Famasa".
Mam termometr stąd wiedziałem gdzie w garnku jaka temperatura, raczej płyte na palniki zamienić :D. Wrzuciłem normalne, polskie, portugalskie masełko 82% ze stonki, a ten olej kokosowy to w sumie nie głupi pomysł, tylko jakieś ciacho do tego dobrać.
Noo i jestem głupi bo nie robiłem garnka w garnku tylko bezpośrednio na palniku. Nie róbcie tego co ja powiadam wam
Nie widziałem, żeby ktokolwiek pisał, więc podzielę się moim tipem jak to zrobić swoje cannabutter dyskretnie i bez zapachu, jeśli ktoś nie mieszka sam. To jest dosyć ważne, bo ostrzegam, dekarbowanie suszu przez długi czas zostawia o wiele mocniejszy zapach niż palenie mj i potrafi się unosić cały dzień.
Bardzo, bardzo polecam wam kupić sobie porządny słoik do zapraw. Nie jakiś randomowy ze spiżarki, tylko słoik z porządnym szkłem, tzw. "mason jar". Takie słoiki są bardzo wytrzymałe i przede wszystkim niesamowicie szczelne - za cholerę nie idzie wywęszyć czegokolwiek w środku. (nie miałem okazji przetestować z pieskiem, ale myślę, że to dobry pomysł na noszenie drugsow, jeśli się boicie niuchaczy, więc inwestycja 2 w 1)
Na allegro znajdziecie bez problemu coś takiego za naprawdę niską cenę. Osobiście polecam słoiki G-star raw, bo oni to robią specjalnie do tego i można wyłapać za dwie dychy.
Jak już się ma słoik, to reszta działa praktycznie tak samo, tutaj mini przepis.
1. Zgnieć susz na małe części, ale nie miel go na pył
Generalnie można użyć ile się, chce ale polecam ograniczyc sie do 10g bo podczas dekarboksylacji robi się ciśnienie w słoiku i można zaryzykować nieciekawym wybuchem.
2. Włóż susz do słoika i zakręć. Nie polecam zakręcać na siłę, lepiej lekko poluzować na wypadek gdyby ciśnienie było za wysokie.
3. Włóż słoik do piekarnika na 100-110°C i piecz przez 1-1,5h. (dłuższy czas, bo ocieplenie wnętrza słoika może trochę zająć) Można to robić krócej na większej temperaturze, ale generalnie powyżej 110°C trzeba się liczyć z jakąś minimalną utratą mocy. Co 15-30 minut zatrzęś słoikiem, żeby wymieszać ziółka.
4. Wyjmij słoik z piekarnika i zaczekaj, aż się ochłodzi, przesiej w sitku i masz aktywne THC. Żeby użyć go do jedzenia mocno polecam następne kroki, aby rozpuścić THC w tłuszczu
5. Dokładnie zmiel otrzymany towar. Masz otrzymać coś w stulu oregano, nie miel na proszek.
Reszta zależy od tego jak chcesz mieszać ziółka z tłuszczem, ja to robię w termomixie, ale można to zrobić inaczej.
6. Dodaj do thermomixa ile masła chcesz, ja daję 200g. Do tego dolej odpowiednią ilość wody (dla mnie 200g) i wrzuć towar. Woda nie jest obowiązkowa, ale jeśli boisz się, że przypalisz masełko/używasz mało masła to polecam, bo i tak ją się potem odlewa.
7. Ustaw termomixa na najniższych obrotach i na niskim ogniu przez jak najdłużej możesz. Ja to robię 4 godziny, ale niektórzy 6. Generalnie im dłużej tym lepszy efekt.
Infuzję z tłuszczem można też bez problemu przeprowadzić w garnku, tylko wtedy przydałoby się co jakiś czas zamieszać. Widziałem w necie też, że ludzie to robią metodą sous vide - wlewa się masło i weed do słoika, a słoik zanuża w gotującej się wodzie. Muszę to kiedyś przetestować bo metoda wydaje się fajna i przy okazji eliminuje jakikolwiek zapach.
8. Po mieszaniu odlej płyn do pojemnika, odłóż do lodówki na noc i odlej wodę, gdy masło stwardnieje. Wtedy pozostaje gotowe masełko do wykorzystania.
Polecam znaleźć se taki przepis na ciastka/cokolwiek, gdzie temperatura nie przekracza 130-150°C bo wtedy ryzykuje się lekką utratę mocy.
Przepis zdecydowanie tylko dla tych, którzy mają za dużo czasu, ale za to efekty wynagradzają, więc polecam.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b9b8056b-9308-4cbc-af20-629ff08fa895/LvJM1q.jpeg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250613%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250613T084002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=e21746ed351aa415eb9ceaacb57e23c4b25804b81e2b60a0c592edad8f30b274)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/musketamine.jpg)
Musk zażywał narkotyki w Białym Domu? Trump "ma nadzieję, że nie"
Donald Trump, komentując doniesienia "New York Timesa", wyraził nadzieję, że Elon Musk nie zażywał narkotyków w Białym Domu. Amerykański przywódca zdradził także, co zrobi z zakupioną od miliardera teslą. Od momentu odejścia Muska z administracji pomiędzy prezydentem a jego byłym doradcą trwa spór.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mikrodawkowanko.jpg)
Pierwsze takie badania obaliły popularny mit
Mikrodawki LSD zyskały popularność jako potencjalna metoda leczenia ADHD, ale najnowsze badanie kliniczne wykazało, że ich skuteczność nie przewyższa placebo. Choć wiele osób wierzyło w poprawę koncentracji i samopoczucia, naukowcy nie znaleźli na to dowodów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/met_police_nityzyna.png)
Londyn: Ostrzeżenie przed supermocnym narkotykiem. Może być 500 razy silniejszy niż heroina
Londyńskie kluby nocne ostrzegają swoich bywalców przed niebezpiecznymi niebieskimi i zielonymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy po tym, jak dwie osoby zmarły w zeszłym miesiącu po zażyciu tej substancji. Groźny syntetyczny opioid jest niezwykle silny i może być śmiertelny.