29 kwietnia 2024Doooooa pisze: @Fraanek , a jak często Ci się te nastroje zmieniają? Bo jeśli codziennie, to to raczej nie jest CHAD. Diagnozował Cię ktoś kiedyś? W sensie, jakiekolwiek doświadczenia z majstrami od głowy? Jakieś zaburzenia osobowości? Używki mogą je pogłębić. Stymulanty pogłębiają objawy osobowości chwiejnej emocjonalnie, czyli znanego i lubianego Borderka. A jak już się pogorszy, to trudno, żeby samo z siebie wróciło xD
Zmiana nastroju w szczególnym przypadku ChAD może występować co kilka dni lub nawet godzin.
P.s
Jeśli czyta to ktoś bez diagnozy i próbuje się sam określić to trzeba brać na to bardzo dużą poprawkę.
Czytając i odnajdując tutaj część zachowań lub różnego rodzaju „efektów” u siebie, można się „ukierunkować” na daną chorobę.
ChAD nie diagnozuje się w internecie. Jak niżej kolega napisał wspominając o schizofrenii- ChAD można pomylić zarówno z właśnie schizofrenią lub np. osobowością typu borderline.
2 dni temu odstawiłam całkowicie neuroleptyk abilify za zgodą lekarza.
Przyjmuję teraz 150mg sertraliny, 300mg lamotryginy i trazodon 150mg na noc.
Jak wiadomo, antydepresant wywala człowieka w górkę, a ja biorę dość sporą dawkę którą dodatkowo potęguje trazodon.
Lamotrygina nie jest jakimś mocarzem wśród stabilizatorów, choć biorę dużą dawkę, martwię się że nie będzie sama w pojedynkę w stanie utrzymać mnie w pionie.
I tu moje pytanko - czy jest możliwość, że przy takim zestawie leków wypierdoli mnie w górkę?
Z resztą, chyba już powoli w nią wpadam bo śpię po 3-4 godziny, nastrój określiłabym jako poprawny i tyle. Biorę jeszcze rekreacyjnie pregabalinę w dość sporych dawkach bo niestety, nie umiem przestać.
Fajnie, górka by się przydała i jednocześnie liczę na nią i jej nie chce. Wiadomo, dlaczego.
Górka to jest inaczej pozytywna fazka @hubii
26 maja 2024AllBlack88 pisze: Mam szybkie pytanko.
2 dni temu odstawiłam całkowicie neuroleptyk abilify za zgodą lekarza.
Przyjmuję teraz 150mg sertraliny, 300mg lamotryginy i trazodon 150mg na noc.
Jak wiadomo, antydepresant wywala człowieka w górkę, a ja biorę dość sporą dawkę którą dodatkowo potęguje trazodon.
Lamotrygina nie jest jakimś mocarzem wśród stabilizatorów, choć biorę dużą dawkę, martwię się że nie będzie sama w pojedynkę w stanie utrzymać mnie w pionie.
I tu moje pytanko - czy jest możliwość, że przy takim zestawie leków wypierdoli mnie w górkę?
Z resztą, chyba już powoli w nią wpadam bo śpię po 3-4 godziny, nastrój określiłabym jako poprawny i tyle. Biorę jeszcze rekreacyjnie pregabalinę w dość sporych dawkach bo niestety, nie umiem przestać.
Fajnie, górka by się przydała i jednocześnie liczę na nią i jej nie chce. Wiadomo, dlaczego.
A lamotrygina stabilizuje w górę, czyli bardziej działa na zasadzie “nie wpadam w dołek, więc nie dostaje później górki z odbicia”. Biorę ją z 8 lat i eksperymentowałem razem z lekarzem z dawkami, przez większość czasu ulotkowa, czyli 200 mg. Ale 400 mg działa stabilizująco także w dół (jak karbamazepina albo lit), tylko trochę słabiej. 150 działa typowo jak antydep. 200 - stabilizator, ale bardziej w górę. To takie moje eksperymenty na sobie i ich wynik.
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk
WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.
Ucieczka zakończona w jeziorze
Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.
Niemal 3 tony kokainy pod ziemią. Policja przejęła rekordową kontrabandę
Australijska policja skonfiskowała 2,7 tony kokainy, ukrytej w plastikowych pojemnikach zakopanych pod ziemią na obrzeżach Sydney. Wskazano, że to rekordowa ilość narkotyków przejęta w tym kraju.
