28 lutego 2024DormiNikanin pisze: Jest ktoś, kto mógłby porównać wortioksetynę z paroksetyną, kto brał oba? Źle reagowałem na wenlafaksynę i duloksetyne, więc może jestem w grupie dobrego działania wortio (nawiązując do pierwszego posta).
Ale na mnie świetnie działają wenlafaksyna i duloksetyna, czyli odwrotnie niż na ciebie, także może wortio będzie git w twoim przypadku.
Przy samym bupropions to bez problemu piłem drinki w dużych ilościach i do tego ziółko :) a jak przy takim łączeniu? Na polskich stronach niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.
Na forum używajmy nazw substancji zamiast nazw handlowych. Sprzyja to czytelności i łatwości w zrozumieniu wpisu. ~Vetulani44
03 kwietnia 2024zburzony pisze:Brałem oba, mój główny problem to lęk i fobia społeczna. paroksetyna początkowo lęk mi pogarszała ale szybko to mijało i była poprawa, brałem ją parę lat, do 50 mg. Na wortioksetynie krótko wytrzymałem (5 i 10 mg), parę tygodni tylko bo zwiększył się lęk i fobia.28 lutego 2024DormiNikanin pisze: Jest ktoś, kto mógłby porównać wortioksetynę z paroksetyną, kto brał oba? Źle reagowałem na wenlafaksynę i duloksetyne, więc może jestem w grupie dobrego działania wortio (nawiązując do pierwszego posta).
Ale na mnie świetnie działają wenlafaksyna i duloksetyna, czyli odwrotnie niż na ciebie, także może wortio będzie git w twoim przypadku.
Brałem wortio 9 miesięcy i na depresję umiarkowanie działa, ale plusy przewyższają minusy, więc całkiem nieźle. I nie tłumi emocji, dla wrażliwców spory plus, tak samo libido. Niestety nie działa nic na lęk. Lekarka teraz zmieniła mi ją na wenlafaksynę, ale kombinuję co zrobić, jak po odczekaniu 4-6 tygodni będzie lipa
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kasblokrys.jpg)
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce
Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.