Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 1847 • Strona 175 z 185
  • 44 / 9 / 0
Jeżeli mowa o rozdziale IV par.9 to ja rozumiałem go trochę inaczej - myślałem, że chodzi tutaj o źródła inne od legalnych, czego z oczywistych względów robić nie wolno. Ale jeżeli znaczenie tego paragrafu jest szersze, to rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie.
  • 15 / / 0
Siemka narkomany i nakromanky, mam pytanie co do e-recept, nie, nie chodzi mi także o stronę na pv gdzie dają x (chyba że x to MST to piszcie xDD). Moja sprawa jest ciut inna, mianowicie leczę się na programie metadonowym i tam MUSZĘ chodzić do psychiatry. Przechodząc do sedna, rok temu była sytuacja że psychiatra wzięła sobie wolne bez uprzedzenia (pracuję na programie tylko raz w tygodniu). Jako że częściej niż co 4 tygodnie nie można chodzić i na tyle też wypisuję. W związku z tym ja i parę osób zostaliśmy bez leków, dostałem wtedy zaświadczenie od lekarza prowadzącego z treścią w stylu "w związku z nieobecnością lekarza psychiatry, wystawiła ona zaświadczenie że N03 powinien dostać klonazepam w ilości dwóch paczek 2mg, dwóch paczek pregabaliny 300mg oraz ssri (to nieistotne). Proszę o wypisanie tych leków przez lekarza rodzinnego ów pacjenta na moją odpowiedzialność - lekarza psychiatry, z racji braku możliwości spotkania się z pacjentem, któremu leki kończą się tego dnia.".

O co mi więc chodzi? Czy na stronce jeżeli wyślę zdjęcie tego zaświadczenia (bodajże wrzesień 2023r.) jako "dowód" że pobieram te leki, dostaje je dokładnie w takich ilościach z dawkowaniem napisanym na zaświadczeniu. Mimo że zaświadczenie jest starę nie starczy mi leków do następnej wizyty, ba nie mam już na dzisiaj, a po kolejne zaświadczenie musiałbym jechać 2 godziny etc.

Myślicie że dostałbym klony i prege? Mam szczerze nadzieję że bez problemu, jest dawka, jest nazwisko dr. psychiatry, jest ilość, starsza data jednak nic się nie zmieniło od września. Zamierzam spróbować w następnym tygodniu, aby była dłuższa przerwa między ostatnią a dzisiejszą konsultacją (już w poprzedniej dostałem prege, ale 150mg i tylko jedną pakę). I oczywiście kusi mnie aby poprosić o diphergan lub zolpidem z racji problemów ze snem (które rzeczywiście mam, jednak nie po to mam zamiar ich używać). Czy nie ryzykować i łapać te "pewne" 2 paki klono i pregi)?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro i miłego dnia lub noddnia wszystkim narkowrakom.
  • 99 / 6 / 0
Czy lekarze z poziomu Telemedycyny mogą mieć jakieś problemy za to żę wystawią recke na benzo, trampka itp?
  • 49 / 29 / 0
@Mindus ależ oczywiście że oni nie będą mieć problemu, bo nie wystawią w ogóle prawdopodobnie :D
  • 1 / / 0
Czy ktoś może polecić którąś z tych stron na których można dostać receptę na medyczną m? Jakieś opinie, jak to wygląda?
  • 99 / 6 / 0
@ladyinnaightmares tutaj się mylisz kolego bo da się jeszcze ogarnąć benzo tylko trzeba trochę pomyśleć
  • 37 / 10 / 0
@Mindus Dlaczego mają mieć problemy? Nie ma zakazu wystawiania takich leków z poziomu telemedycyny. Kwestia tylko tego, co powiesz lekarzowi, żeby miał uzasadnienie do wystawienia recepty na podstawie wywiadu z pacjentem. Dobrze byłoby też jeszcze udostępnić IKP i tam w historii recept mieć potwierdzone leczenie danym preparatem (leczenie, nie nadużywanie). Rzeczywiście da radę w niektórych miejscach nadal ogarnąć bez problemu benzo i tramal przez Internet, czasem nawet przechodzi bez udostępniania IKP.
  • 49 / 29 / 0
@Mindus nie wiem, ja nie muszę kombinować bo pisze sms do swojego magika i mam jak potrzebuję, ale nie sądzę żeby lekarz nie znający pacjenta bez wglądu w IKP zgodził się na jakieś nie wiadomo jakie ilości benzo.
  • 185 / 14 / 0
Wiadomo cos czy cos sie zmieni odnosnie udostepniania ikp czy to strachy na lachy byly? bo w necie nic nie ma.
  • 1 / / 0
Siema, jesli chodzi o ikp w tym stanie jaki mamy na ten moment, jak to wyglada z tym kto moze sprawdzic historie naszych recept? Jezeli w miesiacu dostaloby sie, np. dwie recepty na ten sam lek od innych doktorow czy jest mozliwosc ze ktos by to zauwazyl i by sie tym zainteresowal?
ODPOWIEDZ
Posty: 1847 • Strona 175 z 185
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.