Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 28 • Strona 3 z 3
  • 1893 / 174 / 0
Dla mnie jako stimiarza byłaby to ciekawa perspektywa, gdyby nie doszło w psychiatryku gdzie spędziłem miesiąc jakieś 10 lat temu do nieprxyjemnego zderzenia z amisulprydem (Solian), dawki nie pamiętam. Lekarka chciała „wypróbować coś aktywizującego“. Tak mnie powykręcało że nie mogłem donieść talerza zupy na stołówkę. Przez parę dni męka, ani chodzić, ani leżeć, niepokój ruchowy, akatyzja. W końcu zgłosiłem to na dyżurze - Akineton (zajebista „ketonowa“ faza), płukanka dożylnia, diagnoza - ostre dyskinezy. Lek odstawiono. Ze wszystkich neuroleptyków tak fatalnie działał na mnie tylko amisulpryd i flupentiksol (było podobnie). Jak widać nie jest to lek dla każdego i wizja powtórki mnie przeraża. Może to kwestia dawki, nie wiem, fajnie to opisałaś, bardzo zachęca, gdyby nie ten nieprzyjemny episod to z chęcią bym stestował.
  • 605 / 161 / 0
Przywalili z grubej rury, a wystarczyłaby pewnie 50tka na początek i wszystko byłoby cacy. Niestety, potrafią zaordynować nawet 1200, a to w połączeniu z kilkoma innymi neuro może być mieszanka wybuchowo-powalająca. Akatyzja to paskudna rzecz, choć wiadomo są gorsze. Tak czy tak nie polecam.
  • 3246 / 352 / 2
03 stycznia 2022misspill pisze:
Jedynie sulpiryd i amisulpryd mają tego typu działanie.
Otóż nie proszę panią, bo jeszcze przynajmniej flupentyksol tak ma.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 414 / 92 / 0
Lekarz przepisał mi sulpiryd.

Brałem wcześniej amisulpiryd, miałem po nim problemy, umysłowe zaćmienie, jakby mnie ktos klęknął mocno w głowę. Po odstawieniu 3 dni bezsenne (brałem kilka dni).

Czy sulpiryd może zadziałać inaczej?
  • 674 / 205 / 0
Czy sulpiryd może zadziałać inaczej?
Może, dlatego są do wyboru te dwa leki. 🐖
  • 605 / 161 / 0
Tak no i zależnie od dawki. Może zamiast zmieniać było zmniejszyć dawkę i tyle?
  • 414 / 92 / 0
Dawka była mała, nie zmieniałem tylko przestałem to brać przez otępienie uniemożliwiajace funkcjonowanie
  • 605 / 161 / 0
To otępienie znika jakoś po tygodniu czasu gdy neurony w mózgu przystosują się do nowej chemii zwiększającej przepływ serotoniny.
ODPOWIEDZ
Posty: 28 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.