Ważniejsze niż "Zanim weźmiesz jakikolwiek opioid zastanów się 150 razy".
Nie jestem pewien jaką K miałem ale teoretycznie eska i waliłem kodżitsu właśnie jakoś 2 h później to jak chyba każdy antgonista NMDA obniżyło tolerke dość mocno ale głównie na serce i oddech siadło u mnie
Przytoczę pewną sytuację. Miałem wtedy około 20 lat. DXM wiadomo skąd, fentanyl dostałem od kolegi, plastry:) Wtedy mieszkałem w małym mieście w pobliżu stolicy PL. Przybyłem do Warszawy coś załatwić na studiach, w poczekalni 225 mg dekstrometorfanu. Wtedy tyle zażywałem dość często, możliwe, że co dnia. Sprawy nie załatwiłem, bo mało ogarnięty byłem:| Później pojechałem do znajomego, który z takich tematów to kojarzy palenie i wąchanie wszelakie. Kupiłem na drogę jakie piwko. Wtedy też byłem miłośnikiem syntetycznych kannabinoidów, więc jakąś fifkę spaliłem w międzyczasie;) Plaster miałem odmierzony i pocięty i jakoś przed spotkaniem, a już gdy poczułem powiewy Acodinu zażyłem doustnie. Spotkanie - ziomuś malował na wyścigach ścianę. Daję mu piwko, sam również się nim raczę. Zaczynam czuć działanie opiatu. Nie mam siły stać na własnych nogach, tak więc idę w miarę szybko w kierunku przystanku, który był nieopodal i siadam uśmiechnięty spoglądając w kierunku znajomego. Ziomek nie zdawał sobie sprawy z mojego stanu, ale zagadkowo oraz porozumiewawczo spojrzenie odwzajemniał. Później to na pewno piliśmy browarki, a co do tego to już nie jest takie ważne.
Tak mi się przypomniało, gdy zobaczyłem w tym temacie wzmiankę odnośnie fentanylu.
Ewentualne warny biorę na klatę:|
07 sierpnia 2023ListyDoMDMA pisze: DXM jest SNRI więc nie powinno się go mieszać z SSRI może być zespół serotoninowy, aczkolwiek to raczej tylko przy dużych dawkach .
I tez jak bardzo DXM obniża tolerancje na kode?
Moze ktos na wlasnym doswiadczeniu moglby napisac?
"Dextromethorphan has been found to possess the following actions (<1 μM) using rat tissues:[15][30]
Uncompetitive antagonist of the NMDA receptor via the MK-801/PCP site[30]
SERT and NET blocker (cf. serotonin–norepinephrine reuptake inhibitor)
Sigma σ1 receptor agonist
Negative allosteric modulator of nicotinic acetylcholine receptors
Ligand of the serotonin 5-HT1B/1D, histamine H1, α2-adrenergic, and muscarinic acetylcholine receptors"
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Narkomani i nędza. Niemcy wolą się tu nie zapuszczać. "Sytuacja nie do przyjęcia"
Marihuana wpływa na chorych odwrotnie niż na zdrowych. Jest nadzieja na nową terapię?
Używanie konopi indyjskich wiąże się z łagodniejszymi objawami choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD) – wynika z badań opublikowanych na łamach „Translational Psychiatry”. Okazuje się, że na osoby z ChAD konopie mogą wpływać odwrotnie niż na osoby zdrowe. Autorzy badań przestrzegają jednak przed wyciąganiem zbyt daleko idących wniosków (czyli na przykład przez zalecaniem chorym stosowania konopi). Mimo to w ich ocenie uzyskane wyniki powinny stanowić przyczynek do dalszych, zakrojonych na szerszą skalę, analiz.
Badanie naukowe, które porządkuje temat kiełkowania konopi
Wolne Konopie: "Od lat powtarzamy jedno, że wiedza jest lepsza niż strach, a odpowiedzialność lepsza niż czarny rynek. Nasze hasła „Zmień dilera na farmera” i „Nie kupuj jej, tylko siej” nigdy nie były zwykłą prowokacją. Chodziło nam o zmianę myślenia i w wielu przypadkach ta zmiana naprawdę się dokonała. Uważamy, że jeśli ktoś interesuje się konopiami, powinien robić to świadomie, rozumiejąc podstawową biologię rośliny, procesy jej wzrostu i mechanizmy funkcjonowania, zamiast opierać się na mitach czy czarnorynkowych schematach."
Najgroźniejsza tajemnica starożytnej Grecji? Napój z Eleusis mógł zawierać halucynogen spokrewniony
Toksyczny sporysz, pasożytniczy grzyb wytwarzający alkaloidy powiązane chemicznie z LSD, mógł po odpowiedniej obróbce stać się halucynogenem używanym podczas misteriów eleuzyjskich – wynika z badania opublikowanego 13 lutego 2026 roku w „Scientific Reports”.
