@VERBALHOLOGRAM Twierdzenie, że wszystko co mówi się opiera na doznaniach narkotykowych to powierzchowny zarzut tych co się nie wczytali.
Miałem oryginalną płytę z wrocławskiego Empiku. Ale po latach odsłuchu zniszczyłem ją w manifeście nie przywiązania do kawałka plastiku. Podobno Leary spalił w manifeście tysiąc dolarowy banknot.
Dwa przykazania ery molekularnej są dzisiaj ryzykowne.
1. nie będziesz zmieniał świadomości blizniego swego.
2. nie bedziesz wzbraniał blizniemu swemu zmieniać tej świadomości.
Może to celowo miało nie być złożone w całość, żeby uniknąć prawdy ostatecznej i wzoru matematycznego na istnienie B/boga.
Inspiruje jak cholera. Napisałem swego czasu pracę na psychologię o obwodach neurobiologicznych Learego xD Wspomagałem się też Wilsonem i jego rozwinięciem tych wniosków o obwodach w książce - Powstający Prometeusz - Uwielbiam tą ksiażkę! I paroma innymi książkami. The best - ale się zdziwiła młodziutka Pani magister Ania haha. Miało to być na kilka stron, a ja się sztachnąłem, że z tego praca magisterska mogłaby być. Ale dla niej były to dziwne teorie i dała mi 3 z plusem
Mam kilka jego pozycji książkowych, muszę sobie dokupić jego biografię, bo niezły był i uczony i gagatek.
Ale jedna pozycja to mój skarbek, o ta właśnie co widzicie poniżej na foto. Gdzieś medytując na wysokiej górze, przełożył na język "psychodeliczny" samo "Tao Te Ching"! unbelievable, niektóre wiersze tam do mnie nie przemawiają, a niektóre poprostu tak wspaniale trafiają i płyną i niosą! Uwielbiam czasami sobie wyciągnąć z półki i coś przeczytać! Np jak mam jakiś problem :) Jak potrafią leczyć! Kilka znam na pamięć. Swego czasu, gdy jeszcze stosowałem psychodeliki, to właśnie ta książka nas prowadziła. Dziękuję mistrzu za to! :)
Mało tego - zainspirowany jednym przyjemnym wierszem z tej książki, mój brat wymalował muzykę, a ja wymalowałem swego czasu do niego teledysk, pod tytułem - "Oczko w głowie". Kto chce poczytać, posłuchać, i pooglądać, może tutaj:
https://youtu.be/By0K8O6BwXQ
Znacie to? Podoba się?
[ external image ]
A wiersz, kozak. Pierwszy raz widzę.
Co do wątku to polecam audiobooka
https://www.youtube.com/watch?v=uHA07LNaNzk&t=6367s
Timothy Leary - Twój mózg jest bogiem. Audiobook PL (całość)
Lubię jak Leary opowiada o tym jakie obwody neurologiczne poruszają dane substancję w człowieku.
https://www.youtube.com/watch?v=SQq_XmhBTgg
Timothy Leary - How to Operate Your Brain
A to nagranie dla mnie to jest jebany klasyk i majstersztyk. NATURALNY STAN UMYSŁU CHAAAOS
skojarzenia z https://www.youtube.com/watch?v=FsAtbhSn0Ew
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Pozostałości nielegalnej destylarni whisky w szkockim Highlands
Dobrze, że wcześniej nie znalazła tego skarbówka, bo zniszczyłaby ten piękny kawałek historii. Na szczęście przetrwał i dostarczył silnego dowodu, że kamienna struktura w Ben Lawers National Nature Reserve służyła do nielegalnej produkcji whisky.
Polak zatrzymany na granicy. Próbował wwieźć do Rosji 40 kg haszyszu
Na przejściu granicznym w Grzechotkach polskie służby zatrzymały mężczyznę, który próbował wjechać do Rosji z ponad 40 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln zł - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa w Olsztynie.
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi
Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.
