A wiec podsumowujac, albo :
- zagotowuje okolo 300 ml mleka w garnku na malym ogniu, dodaje 1/3 kostki masla, dodaje trawe ( teraz kolejne pytanie czy rozkruszyc jak do blanta czy wrzucic cale topy ?? ), gotuje ok 30 min.
Pytanie : przeciez trawa nie rozpusci sie w mleku do konca, trzeba pozniej zjesc z grudkami? Czy w jakis magiczny sposob rozplynie sie to w tej miksturze?!
albo :
- do metalowej lychy do nalewania zupy wlewam troche oleju i podgrzewam na ogniu, do tego wrzucam pokruszona maryche i rowniez podgrzewam na malutkim ogniu do momentu roztopienia ok 20 min??
Nastepnie dodajac to do jogurtu i zjadajac
DOBRZE TO WYKABINOWALEM?
P.S : dosc duzo jaram, czy taka ilosc napewno mnie ruszy? Czy nie bede zalowal ze cos takie sprobowalem? Mam chrapke na dobra faze
Dzieki za odpowiedzi
Piszcie kiedykolwiek
Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
Tylko jeszcze raz z tym mieszaniem. Bede gotowal na malym ogniu 30 min, zeby nie wrzalo, a pozniej przez 2 h mieszac ?
makumba, co to w ogole za nazwa i od czego taka???
Jak nie to to makumba, makumba, makuba-ska!
deenbe, a nie porobilibyście się lepiej jakbyście spalili te 5 sztuk na trzech? :rolleyes:
Popalam amsterdam, a ty weź się nie wkręcaj
WYŻSZA SZKOŁA ROBIENIA HAŁASU
Massta pisze: WildMonkey to sie nazywa dobra odpowiedz, rozwiales wszelkie watpliwosci.
Tylko jeszcze raz z tym mieszaniem. Bede gotowal na malym ogniu 30 min, zeby nie wrzalo, a pozniej przez 2 h mieszac ?
Piszcie kiedykolwiek
Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
niczym fasolka szparagowa :-D
Po dzisiejszym robię przerwę
Jezus pisze: a jak dobrze smakują takie rozgotowane w mleku liście / łodygi :rolleyes:
niczym fasolka szparagowa :-D
Piszcie kiedykolwiek
Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
https://hyperreal.info/node/4950?page=1 - hemp valley beer. ponoć zawiera ekstrakt z kwiatów konopii. de facto więcej w tym marketingu niż prawdy, ale fajnie czasem by było sobie pociągnąć piwa z konopią na etykiecie.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/8/8b72afbe-e56c-43e8-8ac7-88576d557681/papaskr%C4%99twtf.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20251006%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20251006T045802Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=f5025f27a7943f28b3f21eb642bb157399bb5f0a9876d71b33452e28b1ca17b1)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjpregnancy.jpg)
Marihuana negatywnie wpływa na płodność kobiet? Nowe badania kanadyjskich naukowców
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Marihuana tematem w Sejmie. Przyszło kluczowe pismo z rządu
Przed wyborami w 2023 r., a nawet już po nich, politycy z obozu rządzącego wyjątkowo liberalnie wypowiadali się na temat marihuany. Powstał nawet Parlamentarny Zespołu ds. Depenalizacji Marihuany z głośnymi nazwiskami w składzie. Coś się jednak zmieniło. Jak informuje "Rzeczpospolita", jednoznaczne stanowisko rządu zaskoczyło wielu polityków: nie ma mowy o żadnej liberalizacji. Argumentem mają być m.in. doświadczenia innych krajów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/alko24h.jpg)
Nocna prohibicja godzi w wolność? „Nic tak nie zabiera jak alkohol i narkotyki”
Przeciwnicy nocnej prohibicji argumentują, że tego typu zakazy godzą w wolność człowieka. - Nic tak nie zabiera wolności jak alkohol i narkotyki - zauważyła w rozmowie z PAP psychoterapeutka uzależnień Anna Biskot.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/peleniezkopalni.jpg)
Japończycy odkryli, dlaczego papieros pomaga przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego
Palenie tytoniu związane jest z olbrzymią liczbą różnorodnych zagrożeń dla zdrowia. Są jednak sytuacje, gdy papieros pomaga. Tak jest na przykład w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Nie od dzisiaj wiadomo, że papierosy przynoszą ulgę osobom cierpiącym na tę chroniczną chorobę. Naukowcy z japońskiego instytutu badawczego RIKEN odkryli mechanizm, który stoi za zbawiennym skutkiem dymka. Dzięki nim chorzy będą mogli poczuć ulgę, bez narażania się na choroby powodowane paleniem.