https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23439798/
19 października 2021Pathfinder pisze: Dziwna roślina, kapryśna, czasami pobudza, innym razem uspokaja, powoduje ociężałość i senność, niekiedy wywołuje rozdrażnienie. Czuję synergię z benzodiazepinami, pregabaliną. Odczuwam obniżenie ciśnienia, co niespecjalnie mi się podoba. Być może nadaje się jako środek wspomagający redukcję benzo czy pregabaliny lub baklofenu. Jak w przypadku większości, o ile nie wszystkich, preparatów roślinnych działanie jest niespecyficzne, wielokierunkowe, dysharmoniczne.
23 września 2021steelseries98 pisze: W grupie kontrolnej podczas 60 dni badań, w której udział wzięło 64 dorosłych uważających się za zestresowanych, ci, którzy zażywali 600mg dobrej jakości koncentratu ashwagandhy dziennie zgłosiło średnio zmniejszenie depresyjnego samopoczucia o około 79%
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23439798/
Róbcie jak chcecie. Ja kupuję korzeń i mogę się z Wami założyć, że może i się będzie rozkręcać nieco dłużej ale nie będę mieć większości sensacji jakie macie Wy.
Choć ostatnia roślinkę jaką miałem to działanie zacząłem czuć od razu.
Tylko wtedy stosowałem na start solo i nie działało fajnie
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Zauważyłem, co jest częste w przypadku silniejszych preparatów roślinnych, działanie diuretyczne, a także suchość w ustach po przebudzeniu.
Poza tym, nie wiem, czy było już poruszane:
https://www.ergogenic.health/blog/ashwa ... and-apathy
Do odstawiania GABAergikow solo się nie nadaje bo działa jako antagonista rec GABA - ten sam mechanizm powoduje, że ashwa wzmacnia działanie GABA-ergikow. Jak zsblokujesz jedne receptory to nadmiar GABA działa na kolejne
Ps teoria wyżej ciekawa.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.