07 maja 2020Hiperycyna pisze: W temacie wiele razy przewija się wątek traktujący o tym, ze napary z dziurawca nie działają. Z doswiadczenia powiem, że piję napary z suszu prawie codziennie od wielu lat i odczuwam wyrazne działanie uspokajające i sedacyjne, troszkę mniejsze poprawiające nastrój. Nie odczułem żadnego działania fotouczulającego. Skoro teoretycznie nalewka zadziała mocniej, to chyba czas to sprawdzić. A czerwiec coraz bliżej :D
Główną substancją czynną wyciągu z dziurawca jest hiperycyna. Związek ten jest inhibitorem MAO (enzym rozkładający niektóre neurotransmitery, w tym wypadku ważne jest działanie MAO na serotoninę). Zahamowanie działania MAO powoduje wzrost stężenie serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym i zmniejszenie się dolegliwości związanych obniżeniem nastroju lub z depresją. Po za działaniem przeciwdepresyjnym i łagodnym działaniem uspokajającym, wyciąg z dziurawca wpływa również pozytywnie na koncentrację i pamięć.
31 lipca 2020niklodypq pisze: Jak silny, niebezpieczny jest ten efekt fototoskyczny? W zimie też może być problem, np jakby brać w listopadzie/grudniu?
31 lipca 2020WonszKryty pisze: W lato szczególnie, bo słońce jest wtedy bliżej i częściej na niebie, co równa się zwiększonej częstotliwości tych fal. Reakcja objawia się oparzeniami słonecznymi (jakbyś się mocno opalił), ale jednak mogą osiągnąć stopień II (bąble itp) przez interakcje z dziurawcem. Na jesień i zime słońce się od nas oddala i częściej jest za chmurami co sprawia, że efekty uboczne kuracji (jeśli już na kogoś dobrze działa) znikają. Jednak jak ktoś chce być mega ostrożny albo ma zabójczo bladą/wrażliwą skórę to zaleca się stosowanie od listopada do lutego. Tyle wiem.
Popełniłem też nalewki. Prosty przepis, polecam. Barwa wywaru już po chwili zamienia się na piękny ciemny fiolet. Smakuje bardzo ziołowo, mi odpowiada. Nie polecam natomiast dodawać miodu - nalewka tak zaczyna smakować, że 1 litr odpędzlowaliśmy podczas dwóch zaledwie wieczorów i teraz jestem zmuszony korzystać z preparatów aptecznych :(
W moim przypadku dziurawiec pomaga. Być może dlatego, że uwierzyłem w jego moc i czuję jakiś mistyczny respekt. Poza tym ładnie wygląda i rośnie wszędzie :D przeżywałem naprawdę ciężkie chwile w naszej ciemni, zażywać zacząłem po najgorszym zjeździe i chwilę minęło zanim zaczął działać ale działa. Działanie lekko "ogłupiające", pozwala mi osiągnąć troszkę stan Buddy, tj przejmowanie się mniej rzeczami dnia codziennego, nieistotnych dla nas przecież w skali Wszechświata. Z drugiej strony jestem człowiekiem aktywnym i dziurawiec popycha mnie lekko w stronę działania właśnie.
Z tego co czytam taka nalewka ma dużo większy potencjał jeśli chodzi o składniki czynne niż "herbatka"
Do pewnego czasu nie wiedziałem że to rośnie u nas
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainemountain.jpg)
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy
Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.