ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 35 / / 0
Siemanko!

Ogólnie rzecz biorąc popełniłem już kilka błędów odnośnie hodowli, największym chyba jest u mnie brak wentylacji. Zatem chciałbym zadać kilka pytań. Przede wszystkim czy zestaw wentylacyjny z aukcji poniżej byłby dobry do growboxa o wymiarach 60x60x180cm, z lampą led dość typową, którą wysyłam w załączniku?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wentyl ... 9753238527
W linku zestaw wentylacyjny do kupienia.

W owym growboxie zmieszczą się raczej maks dwie rośliny, zamierzam skupić się na automatach. Jeśli tak, to czy będzie on hałasował jakoś bardzo i zniweluje to intensywny zapach, jeśli growbox będzie umieszczony w niewielkim pokoju? A jeśli tak, to czy roślina wiele straci na plonie i prawidłowym funkcjonowaniu, kiedy po prostu wentylacja będzie wyłączana timerem razem ze światłem na noc?

Nie jestem pewien, czy wysłało mi poprzedni temat, więc piszę go jeszcze raz. Jeśli to dubel, to przepraszam. Wybaczcie za dość wyczerpujące pytania, aczkolwiek jestem totalnym laikiem w tych tematach, zwłaszcza jeśli chodzi o wentylację, nawet nie wiem jak ją dokładnie założyć. :D
  • 311 / 43 / 0
Automata oswietlaj cały czas, albo 18/6, żeby zniwelować zapach musisz kupić filtry węglowe na wlot i wylot powietrza, co do lampy ile ma lumenów? Według wzoru potrzebujesz 18000 lumenów.
  • 35 / / 0
Oświetlam 18/6. Zapach załatwiony, wystarczył jeden filtr węglowy ściągający. Nie mam pojęcia ile ta lampa ma lumenów... Masz może jakiś pomysł jak skutecznie na ile się da, ale też małym kosztem stłumić trochę dźwięk wentylatora?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 35 / / 0
Zdjęcie poglądowe wentylacji (tak, użyłem choć pudełka w celu stłumienia minimalnie dźwięku)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 3 / / 0
10 stycznia 2021Erestor pisze:
A jeśli tak, to czy roślina wiele straci na plonie i prawidłowym funkcjonowaniu, kiedy po prostu wentylacja będzie wyłączana timerem razem ze światłem na noc?
Jeżeli wyłączysz wentylacje na noc to przecież będzie bardzo intensywny zapach się rozchodził bo filtr działa przy wentylatorze.

Jeżeli chodzi o światło to tak jak kolega wyżej pisał może być 18/6 i to nawet lepiej bo oszczędność prądu..
  • 311 / 43 / 0
Na opakowaniu od tych lamp powinno być wszystko napisane, ale jakbyś go nie miał to da się to sprawdzić. Jeśli po wykiełkowaniu będą się pięły bardzo do góry to jest znak że dostają za mało światła. Możesz też jak juz łodyga będzie miała pierwszego liścia obniżyć lampę na 10-15 centymetrów zawsze troszkę pomoże. A co do tego wentylatora, możesz zmniejszyć jego obroty? To by pomogło. Jeszcze możesz spróbować napchać do niego waty najlepiej wygluszajacej ale konstrukcja musi być szczelna. Ja bym upchał dużo waty i okleil taśma i potem to samo tak x3 i potem karton.
  • 35 / / 0
Kumpel mi poradził, żebym wybudował wokół tego ścianki ze styropianu pokrytego zgrzewkami z jajek od wewnątrz, tylko muszą mieć luz między wiatrakiem. Niestety nie mam możliwości zmiany obrotów.

Nie posiadam opakowania po tej lampie. :/ mogę jedynie wstawić link do chyba takiej samej (przynajmniej tak wygląda), ale nie znalazłem niczego o lumenach.

https://de.aliexpress.com/i/40000863432 ... 1b96GNtbKy
  • 311 / 43 / 0
Lampa z twojego linku ma 150w. Znalazłem tabelę która mniej więcej przelicza W≈lm. Więc jeśli lampa z twojego linku ma 150w to w przybliżeniu ma 2450lm. Czyli o wiele za mało niż potrzebujesz
  • 35 / / 0
Nawet na takiego małego boksa? :/
  • 35 / / 0
To może inaczej. Jaką niskobudżetową lampę polecacie do uprawy 2 automatów w boksie 60x60x180? Zależy mi na tym, żeby rachunki nagle nie stały się jakieś potężne, a i lampy za tysiące złotych odpadają, mam niewielki budżet. :/

Ogarnąłem coś takiego. Według info to ok. 100lm na 1w. Jedna-dwie lampy 50w dałyby radę, czy lepiej zaopatrzeć się w 150w i dodać sobie te 55 zł do miesięcznego rachunku za prąd? Co o tym
sądzicie?

https://pl.aliexpress.com/item/32946440 ... 16303T5uF5
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów

Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.

[img]
Wpadli w trakcie transakcji

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali narkotykowy duet. Mężczyźni wpadli w trakcie transakcji, która odbywała się na jednym z parkingów w Wólce Kosowskiej. Na posesji 49-letniego obywatela Ukrainy, policjanci znaleźli uprawę marihuany. Krzaki konopi indyjskiej zostały zabezpieczone. 44 i 49-latek usłyszeli zarzuty karne oraz zostali objęci policyjnymi dozorami.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.