Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
Jak dla mnie wyjaśnienie związków DXM ze snami jest dość proste]
Synteza melatoniny zachodzi konkurencyjnie do syntezy serotoniny z 5-HTP.
Melatonina zmniejsza ilosc snow, natomiast serotonina jako skutek dzialania DXM jako SSRI to bardzo prawdopodobny mechanizm zwiekszenia ilosci marzen sennych. (imho2)
[url=http://chomikuj.pl/mac.pp/Dokumenty]backup[/url]
inmda pisze: Synteza melatoniny zachodzi konkurencyjnie do syntezy serotoniny z 5-HTP.
[url]http]
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
jogurt pisze:No nie wiem...inmda pisze: Synteza melatoniny zachodzi konkurencyjnie do syntezy serotoniny z 5-HTP.
[url]http]
[url=http://chomikuj.pl/mac.pp/Dokumenty]backup[/url]
A ja nie mam snów po DXM 8-( czy to nastepnego dnia, czy kilka dni. Nie ma snów, dobrych ani złych. Ale o ile dobrze pamiętam na początku swoich doświadczeń z DXM rzeczywiście było tak iż na następne dni miałem znacznie więcej marzeń sennych [ tzn. pamiętałem więcej snów]. Ale po odbytych ciągach to już przeszłość.
Pozdrawiam
Ja umrę
Ja umrę...
Ale zdarzają sie koszmary... raz zdarzyło mi się coś, czego się naprawdę wystraszyłem, otóz: miałem sen ze moja matka stoi na balkonie a ja podbiegam do niej, ona nie odwracajac sie nawet do mnie, skacze w dol a ja probuje ja zlapac i mi się to nie udaje, patrze jak spada w dol..... zaczalem plakac w tym snie, niesamowity wylew emocji przez który się obudziłem zalany łzami !! Obudziłem się wyjąc.... nigdy, ale to nigdy w zyciu nie zdarzyło mi się coś takie, nie słyszałem też zeby ktokolwiek z moich znajomych miał podobne przezycia...przez pół dnia dochodziłem do siebie po tym... straszne przezycie.. ale muszę dodać że miało to związek z bardzo napiętą sytuacją rodzinną...czyli jednak mimo tego że nie przejmujemy się czymś aż tak bardzo w realnym świecie, nasza podświadomość jest katowana i kumuluje emocje, których sami nie potrafimy okazać... a potem nas tym przesladuje
Pozdrawiam
Ja umrę
Ja umrę...
W żyły wtłoczę dekstrometorfan
Następnie pożrę Cię
I SIGMA ciałem się stanie
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/a4eb430e-0367-4f70-8304-5d8e30d6942f/FB_IMG_1687851829043.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250704%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250704T072502Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=c557bddd17222a7040ce7085f7eed9376a78b42d05896887c18a3b10b9998568)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.