Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 905 • Strona 48 z 91
  • 58 / 14 / 0
Jak wiele osób słusznie zauważyło, Tianeptyna to nie SSRE, a atypowy agonista receptorów opioidowych MOR/DOR; badania dowodzą, że podanie naltreksonu/naloksonu hamuje działanie przeciwdepresyjne tianeptyny.

Lek ma właściwości neuroprotekcyjne, zwiększa neuroplastyczność. Normalizuje zmiany patologiczne w hipokampie spowodowane stresem, nerwami, nadużywaniem narkotyków, wpływając na układ glutaminergiczny(moduluje stosunek NMDA/AMPA) i poziom napływu Ca2+, którego nadmiar w komórkach nerwowych powoduje neurotoksyczność. Badania dowodzą również, że efekt terapeutyczny jest długotrwały, nawet po zaprzestaniu terapii - stąd, dużo osób tutaj pisze o pozytywnym resecie mózgu, odmłodzeniu, długotrwałej kontroli stresu i lęków.

Szkoda, że tak dużo osób robi sobie z tego leku kolejny rekreacyjny drug, bo lek ten w dawkach terapeutycznych ma ogromny potencjał w naprawianiu łba, szczególnie dla byłych narkomanów. Do tego nie powoduje efektów odstawiennych.

Po więcej info, polecam stronkę https://www.tianeptine.com/
W razie pytań nt. diagnozy oraz farmakoterapii, chętnie podejmę dyskusję na PW.
  • 174 / 14 / 0
Czy inni zgadzają się z informacja zawarta w poście użytkownika dramenbejs mówiącą że ta substancja nie powoduje skutków odstawiennych?
  • 449 / 101 / 0
Co ty kurwa jaja sobie robisz? Ja już na dwa dni po dawkach rzędu 500 mg byłam, no ten.. Było źle. Poza tym tianeptyna nawet w dawkach terapeutycznych może wywołać jakiegoś tam mini skręta.
Co złego, to nie ja - oczywiście...
  • 106 / 36 / 0
Chryste, ale zdajesz sobie sprawę jak się ma 500mg do dawek używanych przy leczeniu? Przecież to nawet koło siebie nie leżało
  • 315 / 101 / 3
@
03 sierpnia 2020AcapulcoMan pisze:
@acylowac27

Po miesiącu brania tianeptyny w dawkach terapeutycznych odstawiłem z dnia na dzień. Nie było żadnych problemów. Ale to indywidualna sprawa.
  • 58 / 14 / 0
Sprostuję, fragment o naprawianiu łba oraz braku efektów odstawiennych dotyczył dawek terapeutycznych:P

Rekreacyjnych dawek nie zalecam nikomu, jest sub na reddicie "QuittingTianeptine"; w dawkach rekreacyjnych withdrawals są okrótne, przypominające opioidowe, ale o wiele gorsze z tego co ludzie opisują. Sam mega krótki half-life tianeptyny sporo tutaj opisuje:P
W razie pytań nt. diagnozy oraz farmakoterapii, chętnie podejmę dyskusję na PW.
  • 1 / 1 / 0
Czy w sytuacji fizycznego uzależnienia od kody i potężnej już na nią tolerki, tianeptyna będzie miała w ogóle efekt antydepresyjny?
:amfa: :kreska: :nos:
  • 174 / 14 / 0
Próbował ktoś tianeptyny na odstawke pregabaliny, a jeśli tak czy przyniosło mu to ulgę? Ma jakiś sens stosowanie jej w tym celu?
  • 58 / 14 / 0
07 sierpnia 2020chcialbymztegowyjsc pisze:
Czy w sytuacji fizycznego uzależnienia od kody i potężnej już na nią tolerki, tianeptyna będzie miała w ogóle efekt antydepresyjny?
Dzięki tianeptynie przestałem brać kodeinę oraz zielsko 600mg/d. Już sama 12,5 potrafiła zdziałać cuda, brałem do 25mg 3 razy na dobę, potem po miesiącu ponad zjechałem do 3x 12,5 i po ok. roku brania odstawiłem dość niedawno, to serio świetny lek:P W moim przypadku zabijał ciśnienie na THC i pomagał zasnąć pierwszy tydzień bez kodeiny, niwelował drętwienie nóg, spięcie itp..
W razie pytań nt. diagnozy oraz farmakoterapii, chętnie podejmę dyskusję na PW.
  • 1395 / 88 / 2
Ja waliłem całe opakowanie leku i weszło po długim czasie lekkie i biedne ugrzanie. Jak walisz duże dawki to też możesz mieć amnezje.
action movie:gun:
ODPOWIEDZ
Posty: 905 • Strona 48 z 91
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie

Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.