Można się alkoholu pozbyć szybciej z organizmu? Może trzeba coś podać? ( byle nienarkotycznego)
Po wypiciu pare piwek po południu, męczę sie pół nocy, nie mogę spać. A nie mogę połknąć swoich leków nasennych co przyjmuje stale przez to, że alko jest w organizmie.
11 lipca 2020rednopacjent pisze: A nie mogę połknąć swoich leków nasennych co przyjmuje stale przez to, że alko jest w organizmie.
Zablokowowanie tej reakcji jest mechanizmem działania wszywki z esperalem i reakcji po niektórych antybiotykach ("reakcja disulfiramopodobna").
Analogiczne przejście odpowiada za ślepnięcie po metanolu.
Dodatkowo, uważam że przy piciu powinno się suplementować kwas alfa-liponowy, poniewać toksyczność acetaldehydu wynika z nasilania przez niego stresu oksydacyjnego. Efekt ten jest hamowany przez ww kwas.
Nie znalazłem jakichś badań które by taką suplementację sprawdziły, ale wdg mnie powinno działać.
do nazw sumarycznych np. C2H5OH polecam używać taga {sub}, który zamienia tekst w indeks dolny. /surv
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/takeshi_niinami.jpg)
Prezes giganta zamieszany w narkotykową aferę. Myślał, że to legalne
Takeshi Niinami — prezes koncernu Suntory Holdings, słynącego z produkcji napojów alkoholowych, m.in. whisky — zrezygnował 1 września ze swojego stanowiska. Ten jeden z najbardziej znanych japońskich liderów biznesu podjął taką decyzję po tym, jak policja wszczęła związane z nim śledztwo w sprawie narkotyków — informuje Agencja Reutera.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/sekwojapark.jpg)
Tysiące nielegalnych roślin konopi indyjskich usunięte z popularnego parku narodowego
W mediach pojawiła się niedawno informacja o likwidacji gigantycznej, nielegalnej plantacji marihuany w sercu Parku Narodowego Sekwoi. Dla wielu to kolejny „dowód” na szkodliwość konopi. Ale dla nas [społeczności FaktyKonopne.pl], ta historia jest czymś zupełnie innym. To potężny dowód na to, jak destrukcyjny jest czarny rynek i dlaczego tak bardzo potrzebujemy świadomej, legalnej i w pełni regulowanej branży.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kateryna_wakarowa.jpg)
Ukraińce przemycającej narkotyki na Bali grozi kara śmierci przez rozstrzelanie
21-letnia Kateryna Wakarowa jest oskarżona o wwiezienie narkotyków na Bali. Kobieta może zostać za to skazana na karę śmierci przez rozstrzelanie.