Dzień dobry moje ćpuny kochane.
Ciekawi mnie wykrywalność substancji w posiewie kału, w szczególności słynnej amfetaminy. Czy podczas analizy kupy takowa amfa może wyjść? Jestem świadom, że nie ma czegoś takiego jak ogólny test na narkotyki, ale jeśli analizuje się skład chemiczny kału (a zakładam, że to również obk innych procesów się dzieje w czasie posiewu), to czy amfetamina może wyjść? To samo pytanie podczas morfologii krwi?
Zanim mnie zlinczujecie, od razu uprzedzam, wiem, że testy na fetę robi się z włosami, moczem i śliną. Bardziej chodzi mi o przypadkowe wykrycie amfetaminy w trakcie analizy kału.
dziękuje za wyrozumiałość
Analogicznie do morfologii krwi, nikt tam nie wykryje niczego czego nie szuka, a możemy śmiało założyć, że nie szuka metabolitów amfetaminy.
GIF: Nielegalny handel w sieci lekami narkotycznymi zaczyna się od legalnej recepty [WYWIAD]
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Tak kawa wpływa na emocje. Badacze: efekt nawet bez kofeiny
Kawa nie działa wyłącznie przez kofeinę – i nie tylko „pobudza”. Nowe badanie opublikowane w prestiżowym czasopiśmie Nature Communications pokazuje, że regularne picie kawy zmienia skład bakterii jelitowych, wpływa na metabolizm, a także emocje i zachowanie. Co ważne, część tych efektów utrzymuje się nawet wtedy, gdy sięgamy po kawę bezkofeinową.kawa, badania naukowe, publikacje3 naukowe
Od operacji do legislacji – CBŚP kształtuje prawo UE w walce z narkotykami syntetycznymi
Polska inicjatywa przerodziła się w konkretne regulacje UE – nowe przepisy ograniczające dostęp do kluczowych prekursorów narkotykowych to bezpośredni efekt działań Centralnego Biura Śledczego Policji.
CBZC uderza w narkobiznes. Zatrzymano 27 osób
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 27 osób podejrzanych m.in. o wprowadzanie na terenie województwa opolskiego znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się dystrybucją marihuany oraz mefedronu, czerpiąc z tego procederu stałe korzyści majątkowe.