Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, yerba mate.
Tytoń ma osobny dział → >LINK<
ODPOWIEDZ
Posty: 196 • Strona 2 z 20
  • 2976 / 639 / 0
Dosyć trudne, z resztą o tym przemawia chyba fakt że @Ilmostro jeszcze nie udało się nic wykiełkować, a mi zostało czekać.
Mam te kilkanaście nasionek w skrzynce a teraz właśnie zrobiłem to o czym wcześniej rozmawialiśmy.
Umyłem szalkę Petriego z fety ( %-D ), zdezynfekowałem, wysuszyłem i dwa płatki kosmetyczne namoczyłem cieplą wodą, na jednym położyłem 3 nasionka a drugi położyłem na pierwszym. Zobaczymy jak będzie.
Btw @mrfuter, po Tobie to obstawiam że interesowałaby cię ekstrakcja efedryny z tego. To nie wiem czy warte zachodu jeżeli to będzie twoja jedyna motywacja szczerze mówiąc.
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 608 / 59 / 0
05 kwietnia 2020pawoleh666 pisze:
Dosyć trudne, z resztą o tym przemawia chyba fakt że @Ilmostro jeszcze nie udało się nic wykiełkować, a mi zostało czekać.
Mam te kilkanaście nasionek w skrzynce a teraz właśnie zrobiłem to o czym wcześniej rozmawialiśmy.
Umyłem szalkę Petriego z fety ( %-D ), zdezynfekowałem, wysuszyłem i dwa płatki kosmetyczne namoczyłem cieplą wodą, na jednym położyłem 3 nasionka a drugi położyłem na pierwszym. Zobaczymy jak będzie.
Btw @mrfuter, po Tobie to obstawiam że interesowałaby cię ekstrakcja efedryny z tego. To nie wiem czy warte zachodu jeżeli to będzie twoja jedyna motywacja szczerze mówiąc.
Mnie tak łatwo nie zniechęcisz kicia. Już mam wizje w głowie. Zawsze warto próbować, do oporu, kiedyś wyjdzie. Roślinki mnie lubią, a ja lubie roślinki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ekstrakcja efedryny to co prawda główny powód, ale równie zasianie tego gdzie się da, żeby to kurwa rosło wszędzie. Co do nasion to wydaje mi sie, że trzeba wybrać gatunek najbardziej odpowiedni do naszych klimatów, czytałem, że jest kilka odmian rosnących w różnych miejscach. Co myślicie o kiełkowaniu tego pod lampami, w idealnych warunkach, stopniowo dodając gleby z podwórka i hartujac je?
10 sierpnia 2020surveilled pisze:
A mogę Cię prosić, byś już sobie poszedł? Coś pisałeś wcześniej o zakładaniu jakiegoś własnego forum – uważam że to doskonały pomysł.
  • 2990 / 1652 / 35
Masz ciekawy pomysł ilość efedryny będzie większa jeśli dana roślina ma więcej substratów do produkcji w glebie i jest stresowana tak aby nie zwiędła.
Uwaga! Użytkownik AnnaS nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2976 / 639 / 0
No tak, takie coś na pewno wpłynęłoby pozytywnie na roślinkę. Jak Ci się chce to to tutaj opisuj, na pw masz link do nasionek. Ja aż tak się w to angażować nie będę z prostego powodu - brak możliwości. Mam sporo innych roślinek też także to byłoby dosyć ciężkie. Pamiętaj, że o ile ephedra Sinica kiełkuje nawet nieźle, to wykiełkowane już, malutkie roślinki są BARDZO wrażliwe na zbyt dużą ilość wody. Dopiero później te rośliny stają się twardymi skurwysynami, trochę tak jak z kaktusami. Po prostu pamiętaj, że ta roślina wymaga wiedzy, czasu, cierpliwości i sporo opieki przez pierwsze chwile swojego życia. Pozderki
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 234 / 39 / 0
Jak coś mi wyrośnie będę testował mam sporo agrochemikali, środków ochrony roślin i nawozów może się uda zwiększyć % efedryny i pseudoefedryny. Tylko jak to sprawdzić czy jest więcej?
@mrfuter masz jakiś pomysł jak ją pozyskać z tej rośliny? jak już nam coś wyrośnie chętnie też podejmę się próby bd mogli wymieniać doświadczenia
  • 608 / 59 / 0
05 kwietnia 2020Ilmostro pisze:
Jak coś mi wyrośnie będę testował mam sporo agrochemikali, środków ochrony roślin i nawozów może się uda zwiększyć % efedryny i pseudoefedryny. Tylko jak to sprawdzić czy jest więcej?
@mrfuter masz jakiś pomysł jak ją pozyskać z tej rośliny? jak już nam coś wyrośnie chętnie też podejmę się próby bd mogli wymieniać doświadczenia
Na forum jest o tym pełno, w dziale typowo chemicznym.
Jeśli pytasz o konkretny temat "Ekstracja efedryny z Ephedra Sinica"
Tam znajdziesz wszystko.
10 sierpnia 2020surveilled pisze:
A mogę Cię prosić, byś już sobie poszedł? Coś pisałeś wcześniej o zakładaniu jakiegoś własnego forum – uważam że to doskonały pomysł.
  • 234 / 39 / 0
A widzę to Twój przepis @pawoleh666 bd go testował? wygląda na łatwy do zrobienia
  • 608 / 59 / 0
Jak sie ma odpowiednią wiedzę i umiejętności to wszystko jest łatwe. Ale czasem nie warto się chwalić
10 sierpnia 2020surveilled pisze:
A mogę Cię prosić, byś już sobie poszedł? Coś pisałeś wcześniej o zakładaniu jakiegoś własnego forum – uważam że to doskonały pomysł.
  • 2976 / 639 / 0
Może będę go testował w przyszłości, jak uzyskam fajny plon to myślę że na pewno.
A @mrfuter piszesz o innych odmianach - imo bezsens, bo Ma Huang ma największą zawartość efedryny. Innych według mnie nie ma co tykać nawet.
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 234 / 39 / 0
No tak po roku najszybciej chyba można kosić co? i też w odpowiednim czasie z tego co pamiętam na jesień jest największe stężenie jak lekko przysycha.
ODPOWIEDZ
Posty: 196 • Strona 2 z 20
Artykuły
Newsy
[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
KAS: Przemyt ketaminy w świecach zapachowych

Podczas kontroli w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zwrócili uwagę na przesyłkę zaadresowaną do odbiorcy w Filadelfii (USA). Zgodnie z deklaracją nadawcy, miały się w niej znajdować świece zapachowe o wartości ok. 111 euro.

[img]
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków

Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.