art. 53 ust. 2 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.
art. 55 ust. 3 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.
art. 59 ust. 2 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.
Do tego dochodzą zmiany ogólne przez utrudnienie wymierzania mniej opresyjnych form kary, zaostrzenia kar za wiele, wiele przestępstw.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
Jak to było z tymi strefami czasowymi? Kalifornia 4:23, Bombaj 16:53, a Polska dalej średniowiecze...
16 maja 2019siostrorelanium pisze: To co robi Ziobro i spolka to prosty skutek glosu wyborcow, ale i tak jest dobrze (jak PISS odejdzie od wladzy to bedzie tylko lepiej). Porownywanie nas do najbogatszych krajow Europy to brak wiedzy i kretynizm.
*
Wszystko pokazuje, że to rehabilitacyjna polityka karna prowadzi do lepszych skutków. Skąd mamy brać wzorce jak nie z tych krajów, gdzie to działa? W swojej wypowiedzi wykazałeś się brakiem wiedzy, włożyłeś mi w usta coś czego nie powiedziałem i jeszcze dorzuciłeś ad personam xD Rachoń czy inny pisowski ściek byłby dumny z Twoich retorycznych umiejetności :)
Jak PiS odejdzie to pewnie kiedyś będzie lepiej pod tym względem, tylko pytanie kiedy. To, że mogłoby być gorzej nie znaczy, że mamy z czego się cieszyć, a raczej patrzeć na Czechy na przykład. Też komunistyczny kraj, a wyszedł na prostą. Tylko do czeskiej mentalności to też nam sporo brakuje. Pewnie, mogliby wsadzać na 25 lat za niepopieranie PiSu. Zawsze może być gorzej, ale i tak jest beznadziejnie. Podporządkowana politykom prokuratura, częściowo już sądy, zaostrzane bez sensu prawo karne, koszmarny stan więziennictwa (więzień tylko w Rumunii ma mniej miejsca w celi niz w Polsce, chodzi o kraje UE oczywiście). Sam Ziobro jest nieobliczalny i próbował wpływać na wyroki sądów (sprawa 18 czy 19 - latka skazanego za uprawę małych ilości trawy na wyrok w zawieszeniu bodajże, Ziobro robił wszystko żeby młodzieniec dostał karę bezwzględnego więzienia xd no super minister). Najgorsze nie jest to, że jesteśmy w dupie, tylko że zaczynamy się w niej urządzać.
Dobra, napisalem - ale to proste, ze nie doslownie (wyraznie, jak dla downa, widac ocb w tresci posta). Bylem pewien, ze kazdy zrozumie to bez wiekszych problemow - jednak Ty mnie zaskoczyles. Za to nawet dalem, w peni zasluzona, karme - smacznego.
@siostrarelanium, proszę o mniej prywaty - black goku
Od 2019 roku trwa złota era medycyny psychodelicznej
Pacjenci szukają ulgi w bólu. Jak zmienia się podejście do medycznej marihuany w Polsce
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Marihuana warta ponad milion upchana w Dacii. Szybka akcja CBŚP pod Warszawą
Niepozorna czerwona Dacia, a w niej ponad 20 kg marihuany upchanej w trzy kartonowe pudła! Przesyłki warte ponad milion złotych nadane zostały kurierem z Królestwa Hiszpanii. Przez Polskę przewoził je 51-letni Polak. Został zatrzymany w szybkiej akcji CBŚP w podwarszawskich Jankach.
Najgroźniejsza tajemnica starożytnej Grecji? Napój z Eleusis mógł zawierać halucynogen spokrewniony
Toksyczny sporysz, pasożytniczy grzyb wytwarzający alkaloidy powiązane chemicznie z LSD, mógł po odpowiedniej obróbce stać się halucynogenem używanym podczas misteriów eleuzyjskich – wynika z badania opublikowanego 13 lutego 2026 roku w „Scientific Reports”.
CBŚP i Policja Ukrainy rozbiły międzynarodową siatkę producentów narkotyków syntetycznych
36 zlikwidowanych laboratoriów, setki przeszukań i tony zabezpieczonych substancji – to bilans skoordynowanej operacji przeprowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Policję Ukrainy przy wsparciu Europolu. To jedno z największych uderzeń w podziemie syntetycznych narkotyków w Europie Wschodniej.
