Jestem przekonany że to jest właśnie ta "data ważności" rejestracji, zobacz co jest w tym polu w innych lekach.
edyta \ nc
Hmm, wszyscy zaczęli pisać na temat recept, a mi chodziło o samą nielegalność Niemniej jednak rozumiem, że elvanse ma taki sam status prawny jak Modafinil, tzn. na receptę, ale posiadanie bez recepty jest legalne.
Wyobraźmy sobie takie sytuacje:
1)Mam Elvanse (powiedzmy 1-2 opakowania po 30 tabletek), nie mam recepty
2)Mam Elvanse, mam recepte, opinie o ADHD, ale kupiłem je nielegalnie za granicą.
Czy sytuacja 2) jest dla mnie lepsza niż 1)? Co grozi mi za posiadanie tego leku bez recepty?
Jeśli ktoś zadzwoni i się dowie, niech da znać.
@Panoramiks
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Ucieczka zakończona w jeziorze
Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania
Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.