Luźne dyskusje na temat opioidów. Posty napisane w tym dziale nie sumują się do licznika postów.
ODPOWIEDZ
Posty: 215 • Strona 16 z 22
  • 1931 / 318 / 0
22 października 2018Nawiedzony Szaman pisze:
Dobrze byłoby jakby opio-userzy pisali jakie konkretnie opio zażywają, bo jest jednak różnica miedzy zażywaniem w trakcie pracy heroiny a zażywaniem thiocodinu xD
Nie ma to większej różnicy. Serio.Uzależnienie czy też zażywanie jakichkolwiek opioidów niszczy psychikę i rozum tak samo, dezelując zapał pracowniczy równomiernie.

Przykładowo, samemu nie mam stałego opioidu jakiego zażywam w pracy (bo też nie zawsze zażywam, staram się jak najmniej). Ale bywa różnie, czasem kodeina, czasem heroina. Dziś przykładowo w pracy napierdalałem oksykodon i fentanyl po kablach, a innego dnia kodeinę. "Efektywność" pracy pod wpływem taka sama, niezależnie od rodzaju - tutaj bardziej dawka ma znaczenie. Bo jednak jest różnica czy bierzemy małe pobudzające dawki czy też upierdalamy się przysypiając w pracy :-|
Uwaga! Użytkownik GG Allin nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / / 0
Pracowałem w fabryce części do Audi i VW, teraz studia, wszelkie opio odstawiłem i korzystam co najwyżej z kody "awaryjnie" korzystam
  • 1931 / 318 / 0
obecnie byłem marketingowcem dla pewnego korpo, ale nie przeszedłem przez okres próbny bo miałem wypadek i wylądowałem na długotrwałym L4 :/ po którym czeka mnie kwalifikacja na operacje
Uwaga! Użytkownik GG Allin nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 38 / 2 / 0
Na kuchni w pizzeri. Co towaru można kupić. Przeróżnego.
  • 880 / 365 / 6
Programistka w korpo, po godzinach doktorantka.
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 279 / 24 / 0
brzmi fajnie, z czego doktorat? :)
Uwaga! Użytkownik boomer nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 880 / 365 / 6
Z elektrotechniki. A ja się tak znam na prądzie jak na balecie rosyjskim...
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 1 / 1 / 0
Niestety dawniej prostytucja ona wpędziła mnie w to. Obecnie z oszczędności żyje
  • 2116 / 631 / 0
29 stycznia 2019LittleQueenie pisze:
Programistka w korpo, po godzinach doktorantka.
Bootcampy, jakieś takie rzeczy? Czy regularna nauka od przysłowiowego html+css w języki programowania, c++ lub inny?
Ciekawi mnie taka "droga".
widzę szalonych, którzy chodzili po morzu
wierzyli do końca i poszli na dno
teraz jeszcze przechylają moją łódź niepewną
odtrącam te sztywne dłonie okrutnie żywa
odtrącam rok za rokiem.
  • 880 / 365 / 6
Raczej ta druga opcja :) od maleńkości fascynowały mnie komputery, więc z czasem się po prostu z tego wyspecjalizowałam. Mam wielki ból dupy że zamiast na medycynę poszłam na informatyką, bo niczego na tych studiach się nie nauczyłam :(
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
ODPOWIEDZ
Posty: 215 • Strona 16 z 22
Newsy
[img]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy

Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.

[img]
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN

Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.

[img]
Funkcjonariusze zagarnęli ponad 60 kg narkotyków

Ponad 60 kg narkotyków - marihuany, kokainy i haszyszu, a także przedmioty przypominające broń, amunicję i ponad 16 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych, nie trafi na rynek. To efekt intensywnej pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, których wspierali funkcjonariusze KAS i CBŚP. Śledztwo w sprawie wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotykami nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to ponad 3 miliony złotych.