Jak wygłada ta sama sprawa tylko ze sprzedażą niepełnoletnim.
I jeśli chodzi o posiadanie na własny użytek/większej ilości?
Jakie konsekwencje grożą za coś takiego ,jeśli w ogóle grożą?
Dzięki za odpowiedź.
4-CMC oraz 3-CMC - wprowadzanie do obrotu tych substancji jest nielegalne.
Posiadanie jest legalne.
Jeżeli chodzi o większe ilości itd, to w razie przypału mogą być zadawane pytania o zastosowanie produktów RC. Przypał jednak w większości przypadków = wezwanie w charakterze świadka, gdzie chodzi o to, aby Twoje zeznania obciążyły Twojego dostawcę. Tobie wówczas nic nie grozi (chyba).
Co do kar - za POSIADANIE legalnych produktów nikogo nie wsadzą.
Udzielanie nieletnim DOPALACZY (produktów zastępujących nielegalne narkotyki) jest zdecydowanie karalne i można za to beknąć.
Ogólnie w razie czego trzeba unikać przyznawania się, że to dopalacze.
Na bank w razie przypału za RC można łatwo z tego wybrnąć, ale z drugiej strony można się łatwo wpierdolić. Zawsze jakiś paragraf obciążający się znajdzie - trzeba uważać co się mówi, najlepiej mówić najmniej jak się da, lub nic :)
Jakby ktoś miał obszerniejsza wiedzę na ten temat to fajnie jakby tu napisał. Jakieś "ABC - co robić w razie przypału za RC" by się zdecydowanie przydało na forum - wyznaczenie jasnych granic, co jest legalne, a co nie.
ogolnie nie wszystko jest niegelagne. za jedne niema kar a za inne rc jest
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
19 października 2018kacyk pisze: Słyszałem, że znaczną ilość podciągają pod handel i ścigają. Czy za znaczną ilość może zostać uznane 100ml BDO (Odpowiednik GBL)??
,,W orzecznictwie Sądu Najwyższego, i to od wielu już lat, konsekwentnie przyjmuje się, że znacznailość narkotyków to taka, która wystarcza do jednorazowego odurzenia się co najmniej kilkudziesięciu osób (...).
(z uzasadnienia wyroku SN z 7 maja 2013 r., III KK 25/13).
Zatem 100ml na pewno da się podciągnąć pod znaczną ilość.
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Najgroźniejsza tajemnica starożytnej Grecji? Napój z Eleusis mógł zawierać halucynogen spokrewniony
Toksyczny sporysz, pasożytniczy grzyb wytwarzający alkaloidy powiązane chemicznie z LSD, mógł po odpowiedniej obróbce stać się halucynogenem używanym podczas misteriów eleuzyjskich – wynika z badania opublikowanego 13 lutego 2026 roku w „Scientific Reports”.
Marihuana warta ponad milion upchana w Dacii. Szybka akcja CBŚP pod Warszawą
Niepozorna czerwona Dacia, a w niej ponad 20 kg marihuany upchanej w trzy kartonowe pudła! Przesyłki warte ponad milion złotych nadane zostały kurierem z Królestwa Hiszpanii. Przez Polskę przewoził je 51-letni Polak. Został zatrzymany w szybkiej akcji CBŚP w podwarszawskich Jankach.
Irvin Rosenfeld: Człowiek, który wypalił 120 000 jointów od rządu USA
Wyobraź sobie, że co 25 dni listonosz puka do Twoich drzwi i wręcza Ci przesyłkę od rządu federalnego. W środku nie ma jednak pism z urzędu skarbowego, lecz metalowa puszka przypominająca opakowanie od kawy. Po jej otwarciu widzisz 300 starannie skręconych jointów.
