Farmakodynamika: SEMAKS krople do nosa 0.1% wykazuje się oryginalnym neurospecyficznym mechanizmem działania na centralny układ nerwowy. SEMAKS syntetyczny analog kortykotropiny, wykazujący się nootropowymi cechami jest całkowicie pozbawiony aktywności hormonalnej. Preparat wpływa na procesy związane z formowaniem pamięci i uczeniem się. SEMAKS zwiększa uwagę przy uczeniu się i analizie informacji, zwiększa konsolidację śladu pamięciowego u pacjentów po zabiegach neurochirurgicznych, urazach czaszkowo mózgowych, cierpiących na choroby mózgowo naczyniowe, w tym encefalopatie dyscyrkularne; poprawia adaptacje organizmu do hipoksji, niedokrwienia naczyniowego, narkozy i innych uszkodzających wpływów.
Tyle ulotka o działaniu.
Próbuję z głową spuszczoną tyłem za krawędź łóżka, ale i tak większość płynu leci do gardła.
Gdy już będziesz miał atomizer to zatykasz dziurkę palcem, do drugiej wkładasz dozownik, bierzesz jednostajny, spokojny wdech i naciskasz.
5ml w sprayu do nosa na ile wystarczy? wersja zielona 0,4% i wersja czerwona 1,2?
Jak to wypada w porównaniu z takim fenylopiracetamem? Czym się wyróżnia?
Scalono — CATCHaFALL
<proszę o scalenie>
Jak to jest z kupnem Semaxu i dlaczego jest tak mało o nim postów? Często słyszałem o tym magicznym potężnym Semaxie (i Selanku), ale jakoś mało o tym na HP. Widzę strony z 60mg za około 200zł, ale nie ma o nich opinii. Trochę straszno jak ludzie piszą często, że kupili niedziałające. Normalnie by mi jarmułka spadła jakbym tyle wydał i by nie działało, a 5mg wychodzi bardzo nieekonomicznie przy 60mg
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Badania dowiodły, że marihuana opóźnia rozwój nastolatków
Badanie przeprowadzone na ponad 11 tys. nastolatków wykazało, że zażywanie marihuany wiąże się z wolniejszym rozwojem poznawczym (zapamiętywaniem, koncentracją i szybkością myślenia), a także z gorszą pamięcią w kluczowych latach rozwoju mózgu.
Badanie: użytkownicy psychodelików mogą inaczej przetwarzać emocje
Użytkownicy psychodelików inaczej przetwarzają emocje, m.in. szybciej rozpoznają zagrożenie - wynika z badania UJ. Kierujący nim prof. Michał Bola podkreślił, że przeciera ono szlaki w obszarze neuroobrazowania użytkowników psychodelików, jednak pełne zrozumienie ich wpływu na mózg wymaga wielu lat pracy.
Magiczne grzyby w walce z uzależnieniem od nikotyny - przełom czy obiecujący eksperyment?
Nowe badania sugerują, że psylocybina - substancja psychoaktywna zawarta w tzw. "magicznych grzybach" - w połączeniu z psychoterapią może znacząco zwiększyć skuteczność rzucania palenia. Choć wyniki są obiecujące, naukowcy podkreślają potrzebę dalszych badań.
