Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy mlody jęczmień ( hordenina) działa?
1.Tak jak należy.
0
2.Trochę działa ale nie jest to silne działanie.
2
100%
3 Nie działa.
0

Liczba głosów: 2

ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 76 / 1 / 0
Witajcie,
zalecana dawka ekstraktu z pędów młodego jęczmienia to 500 mg, jednak ja planuję brać dziennie 3000 mg.
Problem polega na tym, że w tej samej kapsułce jest 40 μg chromu... jeśli będę spożywał 6 kapsułek dziennie, to moja dzienna dawka chromu zwiększy się do 240 μg.
Czy jest to bezpieczne? Co mi grozi?

Pozdrawiam ciepło.
  • 143 / 3 / 0
Nie określono niebezpiecznej dawki chromu ale grozi ci niewydolność nerek i wątroby.
  • 2990 / 1652 / 35
Uwaga! Użytkownik AnnaS nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2990 / 1652 / 35
Mlody jeczmien bywa tez slabo skuteczny ze wzgledu na zawartosc alkaloidu hordeniny ,ktory dziala jako iMAO-B ma właściwości stymulujace oczywiście nue sa zbyt duze ale sa.
Cytat ze strony Dr.Rozanskiego
Wyciągi z jęczmienia mogą zawierać dostateczną ilość hordeniny( bardzo rzadko), ale nie spotkałem preparatów o charakterze suplementów, które mogą mieć wpływ psychotoniczny. Dawka w suplementach jest zbyt niska, a i ekstrakty są zwyczajne, typu spożywczego, nie mogące działać farmakologicznie.

Hordenina oraz ekstrakty z jęczmienia o dużej zawartości hordeniny dają pobudzenie psychoruchowe, wzmagają aktywność ruchową, znoszą depresję, lenistwo i niechęc do wysiłku fizycznego oraz psychicznego.
Uwaga! Użytkownik AnnaS nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
[img]
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996

Newsy
[img]
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu

Psylocybina

[img]
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni

Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.