Moim zdaniem najbardziej nielegalnych narkotyków chce mafia a legalność alko a nie legalność miękkich narkotyków jak np. mj lub mdma to paranoja
Warto też zauważyć, że wiele legalnych używek jest bardziej szkodliwych niż te legalne np mj i alkohol czy papierosy. Poza tym delegalizacja i tak nic nie da, bo to walka z wiatrakami. Delegal jednej substancji kończy się zawsze stworzeniem nową, która się nieznacznie różni od oryginału strukturalnie, a oddziaływanie na organizm jest znacznie gorsze.
Blizny na psychice, nie obeszło się bez echa.
Posypana krecha towarzyszy zjazdom,
Wciąż to samo gówno, tylko pod inną nazwą.
To zaburzeń pasmo, efekty spożycia,
Ocknij się nim zwichnie cię do końca życia.
qwertz pisze:uszcelnic tranposrt polproduktow z chiny
Przez przypadki?
Szpondzicie?
Szpońcicie
Szpondździcie
Szpondzijcię
szeszele
Szpoń ć i dziel(l)
demiurgia
posuń się Iwan
J/O(n)?
MiCHoł
m.i.on
energia, praca, materia, czas
tylko dobre rzeczy, misia, Odyseuszu, o mi?
@kwertz - tak, wynalazki może i by zniknęły, no i dostępność do dragów by nie była taka prosta, gdyby na rynku zostały same nielegale. Ale czy powrót z dopalaczy na heroinę (wyolbrzymiam) na pewno przyczyni się do redukcji szkód? I wodą można zrobić sobie krzywdę, wszystko zależy od psychiki "jednostki biorącej".
Blizny na psychice, nie obeszło się bez echa.
Posypana krecha towarzyszy zjazdom,
Wciąż to samo gówno, tylko pod inną nazwą.
To zaburzeń pasmo, efekty spożycia,
Ocknij się nim zwichnie cię do końca życia.
predzej zobaczysz upalonych zielskiem/hashem ludzi lub nawalonych bialym niz porobionych ketonami wlasnie wypuszczonymi na rynek. Nie twierdze ze pelna delegalizacja cos da , za tym nie jestem . Uwazam ze trzeba ukrocic proceder RC bo to nie jest dobra droga dla konsumenta tylko dla ludzi tym handlujacych /produkujacych. Powinno byc to zbanowane na amen oraz powinna nastapic depenalizacja posiadania niewielkich ilosci, bo akurat to prawo glownie uderza w konsumenta.Tu potrzeba jest wieksza edukacja i swiadomosc spoleczna.
Im bardziej nielegalna substancja tym gorsza jakosc i wyzsza cena.
Nie da sie wykluczyc kompletnie narkotykow , ale mozna je troche utorowac i zamknac w jakis granicach. Totalna prohibicja nic nie daje i prowadzi tylko do patologi, a przy okazji kwitnie rynek RC ktore poprostu nie wiadomo czym sa.
Wyobrazmy sobie ze np. podobnie karana jest produkcja,posiadanie amf oraz hexena. CO zostanie na rynku? Podobna kara obowiazuje za posiadanie koki czy 4cmc? Co zostanie? Gdyby te wszystkie RC byly nielegalne na zasaadzie prawa analogowego, to by nie mialy racji bytu.
Depenalizacja czesciowa posiadania+ zakaz RC na rowni z innymi substancjami , rynek sie sam naprawi jesli chodzi o jakosc i dostepnosc
Dodam jeszcze, ze mozliwosc kupna czegokolwiek dla lebkow ktore maja po 18 lat, np RC, bo sa dostepne , bo sa legalne i bo sa dosc anonimowo w sieci na byle jaki paczkomat, jest robienie tym ludziom wielkiej krzywdy. To jest dla mnie niezrozumiale. Zemsci to sie po latach. Jestem za tym, zeby prawo troche odpuscilo obywatelom, ale to jest przegiecie.
GSE pisze: A prawo analogowe, dla przykładu, nie bardzo sprawdziło się w UK.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/otwarcie-punktow-sprzedazy-marihuany-1038x1038.png)
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marijuana-smoking_0.jpg)
Palenie marihuany trzykrotnie zwiększa ryzyko raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat
Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego pokazują, że osoby z zaburzeniami związanymi z używaniem marihuany (CUD) mają ponad trzykrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat. Związek ten utrzymuje się nawet po uwzględnieniu takich czynników jak palenie tytoniu czy wiek. Wyniki rzucają nowe światło na potencjalne zagrożenia zdrowotne związane z długotrwałym i intensywnym używaniem konopi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/lisbon_international_airport-scaled.jpg)
Milion dawek heroiny w jednym bagażu na lotnisku w Lizbonie. "Niezwykle starannie ukryte"
Milion indywidualnych dawek heroiny zarekwirowali funkcjonariusze portugalskiej policji w porcie lotniczym im. Humberto Delgado w Lizbonie. Narkotyki znaleziono w bagażu jednej z pasażerek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaworld.jpg)
Właściciele sklepów z marihuaną pozywają stan. Urzędnicy pomylili się przyznając im licencję
Grupa kilkunastu punktów sprzedaży marihuany w Nowym Jorku wniosła w piątek pozew przeciwko stanowi. Właściciele domagają się uznania, że lokalizacje ich sklepów są zgodne z prawem pomimo błędu urzędników, którzy przyznali, że przez lata źle interpretowali przepisy dotyczące minimalnej odległości od szkół. Sprawa trafiła do stanowego sądu najwyższego w Albany.