Tytoń ma osobny dział → >LINK<
O tym miksie dowiedzialem sie pare lat temu z forum sfd.pl, kiedy to czytalem jakie moglby istniec alternatywy dla tussi i efedryny. Jak w temacie, wszystkie skaldniki dostaniecie w aptece bez recepty.
gotujemy wode i przygotowujemy sobie dzbanek.
Dawka na 1 osobe (czyli 1 szklankę 250ml):
- 3 czubate lyzeczki kory wierzby
- zielona herbata (jezeli w torebkach to 1), jezeli sypana to wg uznania
Zalewamy to 350ml wody (dolewamy wiecej niz chcemy wypic, bo czesc wody zostanie w lisciach i tym szmelcu, ktory potem odcedzamy)
Nalewamy to do szklaneczki i dodajemy lyzke stołową nalewki z kwiatu głogu.
Ja po tym czuje ogromny przypływ ciepła (coś jak po talerzu rosołu, tylko nieco mocniej i szybciej), lekkie pobudzenie i ogólne lepsze samopoczucie.
Polecam spróbować, nie wychodzi wcale drogo (szczególnie jezeli mamy juz w domu zielona herbate...)
Nie spodziewajcie sie jakiejś chorej jazdy. Jednak myśle, że część z was może się miło zaskoczyć
p.s. w smaku, nie oszukujmy sie, jest obrzydliwie gorzkie
hardcore'owcy dorzucali do tego tussi (ja dorzucalem jeszcze z 4, 6 tabletek...)
Pozdroo
Nawet sraki nie powinieneś mieć.
A czy będą hefty to zależy od twojej odporności.
Ale przecież samą Przęśl (ephedra sinica) również dostaniesz w aptekach, bo to zioło dla dziadków.
Wystarczy zrobić herbatkę i znacznie chyba lepiej ?
Marihuana to gorsze wyniki w nauce i stres emocjonalny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Cyfrowe klony ludzkiego umysłu. Naukowcy testują psychodeliki na wirtualnych mózgach
Wyobraź sobie, że lekarze mogą przetestować wysoce eksperymentalną terapię na Twoim mózgu, w ogóle nie podając Ci leku.
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy
Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.
Rekiny na „bombie”. Przechodzą pozytywnie testy na narkotyki i kofeinę
Rekiny pod wpływem kokainy? To brzmi jak przepis na absurdalny horror. Niestety, to nasza ziemska rzeczywistość. U drapieżnych ryb żyjących w rajskich wodach Bahamów wykryto obecność narkotyków, leków i kofeiny. To nie oznacza jednak, że rekiny zmieniły styl życia na „imprezowy” – to my zmuszamy je do udziału w niebezpiecznym eksperymencie chemicznym.