Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi kwasu barbiturowego – np. fenobarbital.
Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 766 / 136 / 6
Link do Wikipedii PL -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklobarbital

Jest to lek hipnotyczny z grupy pochodnych kwasu barbiturowego o dużej sile działania i średnim czasie działania. 100 mg soli wapniowej cyklobarbitalu jest równe około 10 mg diazepamu.

Farmakokinetyka: Biodostępność jest wysoka (około 80%), czas potrzebny do osiągnięcia maksymalnego stężenia równy 1 godzinie, natomiast biologiczny czas półtrwania oscyluje w granicach 8-17 godzin, średnio 11,6 godziny.[1] Metabolizowany przez CYP2C19, wywiera słaby-średni wpływ indukcyjny na CYP1A2, CYP2A6, CYP3A4 i CYP3A5, oraz mocny wobec CYP2B6.[2]

Farmakodynamika: Cyklobarbital jest pozytywnym allosterycznym modulatorem (PAM) lub agonistą (większe dawki) receptora GABA-A, sprzężonego z kanałem jonowym chlorkowym. Łącząc się ze specyficzną dla siebie domeną tego białka, wydłuża czas otwarcia kanału chlorkowego (BZD zwiększają częstotliwość zjawiska) - przepływ jonów chloru wyzwala falę hiperpolaryzacji, czyli hamowania neuronów (GABA to neuroprzekaźnik hamujący). Cyklobarbital charakteryzuje się silnym działanie sedatywnym przy nieco słabszym nasennym, wyraźnie anksjolitycznie i dostarcza wrażeń podobnych do upicia się, tylko świadomości jest więcej, a wzrok bardziej szwankuje. [2] No i coś, czego nie ma prawie żadna benzodiazepina poza midazolamem i ewentualnie bromazepamem/lorazepamem. PEŁNOPŁATNĄ... tfu, PEŁNOPRAWNĄ euforię - taką, jaką potrafią dać GABA-ergiki, czyli "bawimy się, mamy wyjebane na każdegoooo... bójka? Całus? Tylko z moim kolegąąąąą" (na melodię najebanego kibola).
Piękny związek, zaskoczył mnie przemiło. Szkoda, że go tak mało.

Miksowałem z 600 mg morfiny + 50 mg difenhydraminy + 25 mg hydroksyzyny. Po 2,5h zjadłem 1 tabletkę Reladorm, która zawiera 10 mg diazepamu i 100 mg soli wapniowej cyklobarbitalu. Znam działanie rolek na wylot, różnica była wyraźna, dlatego uważam moje spostrzeżenia za celne. Reladorm można dostać w trybie importu docelowego lub za naszą wschodnią granicą (Ukraina, Rosja) - ja znalazłem 4,5 tabletki w starej szafce.
Przypisy:
[*][1] - farmakokinetyka cyklobarbitalu
[*][2] - Pisane w odniesieniu do wszystkich barbituranów z uwagi na brak jasnych informacji.
[*][3] - metabolizm cyklobarbitalu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy

Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.

[img]
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN

Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.

[img]
Funkcjonariusze zagarnęli ponad 60 kg narkotyków

Ponad 60 kg narkotyków - marihuany, kokainy i haszyszu, a także przedmioty przypominające broń, amunicję i ponad 16 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych, nie trafi na rynek. To efekt intensywnej pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, których wspierali funkcjonariusze KAS i CBŚP. Śledztwo w sprawie wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotykami nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to ponad 3 miliony złotych.