Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Mianowicie, rozmawiałem sobie z kolegą i doszliśmy do takiego wątku. Przykładowo: (nie to że mam coś takiego robić, tylko pytam teoretycznie). Jest osoba, która dostaje recepty co miesiąc na np. Tramal, wszystko legalnie i uczciwie na 30%. Chodzi do lekarza co miesiąc, lecz uzbierało się tych lekarstw więc jeden miesiąc postanawia nie iść. I teraz pytanie: czy jeśli na tą osobę podrobiłby receptę na te 30% to czy to by wyszło, że takiej recepty lekarz nie wypisał? Czy babka w aptece może to jakoś sprawdzić, czy tylko wpisuje że refundacja jest na tą osobę, bo skoro jest co miesiąc to i w tym wpis by się ,,przyjął"?
  • 12791 / 2475 / 0
Nie ma żadnego znaczenia regularne chodzenie do lekarza. Każda recepta z refundacją jest szczegółowo sprawdzana przez farmaceutów. Jeżeli recepta jest poprawnie wypełniona i posiada pieczątki, to już prawie sukces. Nie polecam jednak realizacji w tej samej aptece, co zwykle - jeżeli posiadają poprzednie recepty i mają jakiekolwiek podejrzenie co do autentyczności podrobionej, mogą porównać, zadzwonić do lekarza, a wtedy wiadomo...

P.S. Powyżej to tylko moje luźne rozważanie na podstawie własnych obserwacji. Absolutnie nie zachęcam do podrabiania recept!
  • 5 / / 0
Każda recepta ma unikatowy numer nadawany przez NFZ, który jest przypisany do lekarza i pacjenta. Wszelaka modyfikacja recepty (zmiana imienia, nazwiska, zły termin odbioru (jeśli takowy jest), czy nawet głupia data) skutkuje informacją zwrotną z NFZ. Apteki są połączone centralnym systemem. Jeśli chodzi o refundacje to apteki wysyłają zestawienie dla NFZ, NFZ potwierdza czy dane które były na recepcie są poprawne i czy do nr recepty został wydany lek, dla kogo, w jakiej ilości oraz lekarz który wystawił receptę. Jeśli coś sie nie zgadza to już przy okienku wyskoczy informacja.
  • 52 / 3 / 0
Mam na jednej recepcie wypisany tramal z refundacją 30% i xanax, farmaceuta odmówił wydania leku, mówiąc, że na jednej recepcie nie może być wypisany lek refundowany i nierefundowany i ponoć recepta jest nie ważna. Prawdę mówi? Mogę coś zdziałać w tym temacie jeszcze?
wszystko w co uwierzysz będzie bogiem, nawet gówno.
  • 12791 / 2475 / 0
Na te leki MUSISZ mieć osobne recepty. Nie rezygnowałbym jednak i próbował pochodzić po aptekach, ładnie prosić o wydanie obu za 100% ceny. Szanse bardzo małe, ale nie zerowe : )
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Czysta fikcja. Dlaczego MSWiA udaje, że nie ma rąk ubrudzonych wojną z narkotykami?

Klasyczny urzędniczy unik w Polsce opanowano do perfekcji. Gdy obywatele pytają o absurdalne koszty i społeczne dramaty wynikające z obecnej polityki narkotykowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zasłania się procedurami: „Idźcie do Ministerstwa Zdrowia”. Problem w tym, że w rzeczywistości nie lekarze w kitlach, ale policjanci w mundurach zamykają rocznie tysiące ludzi za przysłowiowego grama. Czas wreszcie zacząć o tym rozmawiać.

[img]
Niemal 3 tony kokainy pod ziemią. Policja przejęła rekordową kontrabandę

Australijska policja skonfiskowała 2,7 tony kokainy, ukrytej w plastikowych pojemnikach zakopanych pod ziemią na obrzeżach Sydney. Wskazano, że to rekordowa ilość narkotyków przejęta w tym kraju.

[img]
DMT, meskalina i psylocybina mogły wyewoluować jako narzędzia ekologiczne

Chińscy naukowcy uważają, że naturalne substancje halucynogenne mogły ewoluować przede wszystkim jako narzędzia ekologiczne, pomagające organizmom przetrwać, bronić się i wchodzić w interakcje z innymi gatunkami.