Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Witam.

Znajomy zamawiał na pocztę (poste restance) paczkę zawierającą 5g 2MMC. A podobno jest opcja że paczki wysłane przez ko lka, przechwytuje policja. Czy znajony ma spodziewać się wizyty (paczka adresowana na prawdziwe danę). Czy w takim wypadku wyprzeć się że cokolwiek zamawiał czy lepiej powiedzieć że zamawiał legalny odczynnik na własny użytek(nadmieniam że paczki nie otrzymał, ale podejrzanie długo idzie, co daje przesłanki że mogą coś chwycić)? Od biedy mogą przybić usiłowanie wprowadzenia do obrotu? Proszę o szybką pomoc.
  • 67 / 4 / 0
  • 21 / / 0
Mam pytanie...i naprawdę nie wiedziałam gdzie go umieścić.

Pzypadek z zeszłego roku...policja wezwała mnie na przesłuchanie w charakterze świadka w sprawie zamawiania "dopalaczy"rcków, gdzie przedstawili mi moje przelewy i dwa maile z których zamawiałam (znaleźli mnie po bazie danych z 2 sklepów rc już zamkniętych). Miałam jeszcze trzeci mail w tym czasie którego nie mieli, ale z tego maila korzystałam na tym samym ID. Właśnie tego maila mam zarejestrowanego u gienk. Czy mogę bez przypału zamawiać z tej strony?Rejestracja zamknięta i nie wiem jak to jest z nowymi mailami.
  • 104 / 16 / 0
Świadek kłamać nie może,ale może zasłaniać się niepamięcią.Tego żaden lekarz nie zbada.Na twoim miejscu tak rozegrałbym sprawę.Na pytania sędziów(to jak pan nic nie pamięta?)odpowiadałem-no taką mam pamięć,jaką mam.Chuj,że sędzia wie ściemniasz,ale też nic nie zrobi.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Przebrały drona za ptaka, by przemycać narkotyki do więzienia

Policja aresztowała dwie kobiety, po tym, jak użyły drona przebranego za plastikową wronę do przemytu narkotyków, tytoniu i telefonów komórkowych. Kobiety w ten sposób próbowały szmuglować przez mury więzienia w Luizjanie.

[img]
Picie we wczesnej dorosłości powiązane z problemami poznawczymi w średnim wieku

Stres i alkohol idą w parze. Alkohol może pomagać w radzeniu sobie ze stresem, ale jednocześnie zmniejsza zdolność mózgu do samodzielnego rozwiązywania problemów. To może prowadzić do częstszego sięgania po kieliszek, by poradzić sobie z kolejnym stresem. Z drugiej strony pijąc więcej narażamy się na większy stres z powodu złych decyzji podejmowanych pod wpływem alkoholu. Pojawia się samonapędzający się mechanizm, z którego trudno się wyrwać z powodu zmian w mózgu. Naukowcy z University of Massachusetts Amherst donoszą, że picie alkoholu w celu radzenia sobie ze stresem we wczesnej dorosłości ma negatywny wpływ w wieku średnim, nawet jeśli przez kilka dekad nie piliśmy.

[img]
Kofeina naprawia zaburzenia w pracy mózgu wywołane brakiem snu

Gdy po nieprzespanej nocy nie radzimy sobie z zadaniami wymagającymi myślenia, składamy to na karb zmęczenia. Jednak, jak dowiadujemy się z badań przeprowadzonych na Narodowym Uniwersytecie Singapuru, problemem nie jest zmęczenie, a fakt, że brak snu zaburza funkcjonowanie konkretnych obszarów mózgu odpowiedzialnych za kawę. Naukowcy nie zostawili nas jednak samych sobie z tą wiedzą. Stwierdzili bowiem, że kofeina może przywracać prawidłową pracę neuronów.