- Staraj się określać połączenie jako pozytywne, bądź negatywne – bazując na doświadczeniu, uwzględniając czy miałeś dobry set&setting.
- Każda substancja się liczy, chyba że nie ogarniasz. Niewiadome ilości też należałoby podać.
- Nie doradzaj, jeśli to nie jest oczywiste. Łatwiej zapytać, aby dyskusja mogła nastać. To nie jest takie proste.
Cleaner pisze: tak tak, newbe... tylko że watroba nie boli ;]
tak tak, newbe... tylko że watroba nie boli ;]
http://www.sciaga.tescom.pl/Prace/biolo ... lkohol.htm
ja żyję - a wyście pomarli, Panowie.
w skrajnych przypadkach, kiedy wątroba jest już tak zdewastowane (markość czyli rak) może boleć naruszając inne okoliczne narządy, ale sama w sobie nie. tylko wtedy to już blisko do grobu ;/
edit: gdyby była unerwiona to cały czas by nas napierdalała, tam zachodzą wszystkie reakcje chemiczne.
Nie są unerwione. Jednak tak jak w przypadku mózgu opony mozgowe sa bardzo unerwione, to one bolą gdy uciska na nie mozg, tak samo w przypadku wątroby, w przypadku jej przerostu boli silnie unerwiona torebka w ktorej owa watroba sie znajduje. tyle.
but money can buy me drugs so that`s cool :)
Jean Cocteau
To co mam za przeproszeniem k**a mowic na kacu jak mnie napieprzaja "okolice watroby" lol Czy jak mam czkawke to musze mowic ze mam cykliczne i niekontrolowane skurcze zoladka? no kurwa no ;)
To co mam za przeproszeniem k**a mowic na kacu jak mnie napieprzaja "okolice watroby" lol Czy jak mam czkawke to musze mowic ze mam cykliczne i niekontrolowane skurcze zoladka? no kurwa no ;)
O co Ci z tym chodzi? Widzę to już bodajże drugi raz jak ktoś to pisze. Zawsze mnie denerwowało takie wymądrzanie się, przecież to nie ma znaczenia, czyt to boli wątroba czy jej opakowanie, od obrzęku; sens jest ten sam i nie ma wątpliwości co do tego, że powodem jest nadużycie alkoholu.
kurna, newbe, wątroba nie boli bo nie jest unerwiona
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%85troba
Nerwy wątroby pochodzą z układu współczulnego i włókien przywspółczulnych nerwu błędnego; do błony surowiczej wątroby dochodzą gałązki czuciowe prawego nerwu przeponowego.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/177-284139.jpg)
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów
Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.