Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 827 / 33 / 0
Jakie mechanizmy sa odpowiedzialne za rozszerzenie zrenic? Pytam bo kiedys takie substancje jak uliczne krazki czy to na MDMA czy tez nie zawsze powodowaly mega rozjeb zrenic. Inne wynalazki typu benzofurany, ketony i wiele innych psychodelikow czy empatogenow rowniez, nie bylo szans zeby ktos sie nie pokapowal jak chodzilem z pinglami wyjebanymi z orbit calymi czarnymi.
Teraz sytuacja wyglada tak ze obojetnie co bym nie przycpal np z ostatnich takich jak nbomki, 5mapb, 3fa, tryptaminy itd w ogole nie powoduja rozjebu tak jak to kiedys mialo miejsce. Sa lekko ale to naprawde ledwo zauwazalnie powiekszone i to w ciemnosci ale przy swietle praktycznie niezauwazalnie rozdupcone.
Maktos jakies sensowne wytlumaczenie dlaczego tak a nie inaczej?
Uwaga! Użytkownik PURE GBL jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 788 / 21 / 0
Podbijam, również ciekawi mnie to zjawisko. "Objawy" mam takie same jak pure. Od siebie dodam, że pełne rozwalenie źrenic występuje tylko przy kontakcie z nową substancją. Łopatologicznie rzecz ujmując - na wielkość rozszerzonych źrenic może mieć wpływ wyrobienie sobie tolerancji?
Uwaga! Użytkownik ambiwalencja nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3854 / 316 / 0
Ja ma piękne, niebieskie oczy, i zawsze po mnie widać. Obojętnie co bym nie przyćpau.
Uwaga! Użytkownik Procent jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 267 / 17 / 0
"stare" stymulanty takie jak amph czy coke wywoływaały potężną nadprodukcje noradrenaliny silnego agonisty receptorów adrenergicznych.
Zamiast pobudzać układ współczulny można również upośledzić układ przywspółczulny(działa odwrotnie do powyższego) - działanie deliriantów.
Oczywiście działanie antagonistyczne na któryś z tych układów wywoła odwrotny efekt.
+Nawet przy pobudzeniu OUN działanie na receptory opioidowe powinno zmniejszyć źrenice.

Z tego co mi się udało doczytać a mało jest konkretów dostępnych to sub. Przez Ciebie wymienione Swoje działanie pubiudzająco euforyczne opierają na wzmożonej produkcji dopaminy i serotoniny.
Kiedy celem jest brak celu.
Sex, drugs & rap - to mój przepis na życie.%-D
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Więzienie za 0,11% przekroczenia?

Wolne Konopie włączają się do sprawy jako strona społeczna w sprawie pana Andrzeja.

[img]
Narkofabryka w dawnej stadninie

Funkcjonariusze CBŚP i SG zlikwidowali w województwie śląskim nielegalne laboratorium narkotyków syntetycznych. Podczas realizacji zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, a także zabezpieczono ponad 44 kilogramy gotowego narkotyku Alfa-PVP o czarnorynkowej wartości szacowanej na 3,5 mln zł oraz tysiące litrów substancji wykorzystywanych do jego produkcji.

[img]
Kofeina naprawia zaburzenia w pracy mózgu wywołane brakiem snu

Gdy po nieprzespanej nocy nie radzimy sobie z zadaniami wymagającymi myślenia, składamy to na karb zmęczenia. Jednak, jak dowiadujemy się z badań przeprowadzonych na Narodowym Uniwersytecie Singapuru, problemem nie jest zmęczenie, a fakt, że brak snu zaburza funkcjonowanie konkretnych obszarów mózgu odpowiedzialnych za kawę. Naukowcy nie zostawili nas jednak samych sobie z tą wiedzą. Stwierdzili bowiem, że kofeina może przywracać prawidłową pracę neuronów.