Tzw feta,zioło,metkat i inne dragi nie działają na dopaminę?Można je brać?Gdzieś tu na forum czytałem,że nawet neurole polepszają fazkę metkatową.
Bardzo proszę o możliwie najdoładniejsze wytłumaczenie gdyż mam zasądzone przymusowe leczenie na schizofrenię paranoidalną,więc myślę,że co najmniej pół roku będę jechał na tym syfie.
że można po ścianach chodzić ale relanium iv i jak ręką odjął. Na kolanach dziękować pielęgniarce
Kwiecień plecień co przeplata trochę kwasa, trochę lata
i właśnie jednym z leków stosowanych na objawy pozapiramidowe jest akineton który zwiększa ilość dopaminy w układzie nerwowym i faktycznie pomaga na objawy pozapiramidowe,być może alkohol w połączeniu z neuroleptykami wcale nie powoduje zespołu pozapiramidowego dlatego że uwalnia dopaminę tylko może chodzi o coś innego,piszecie że opiaty powodują też ten zespół ale opiaty przecież chyba nie zwiększają ilości dopaminy w mózgu tylko pobudzają receptory opioidowe.Poza tym ktoś tam pisał że gdy miał ten zespół podano mu morfinę więc czy ci lekarze nie wiedzieli że to może pogłębić ten stan?
Ja łączyłem alkohol z neuroleptykami dokładnie połączyłem 200 mg sulpirydu i 4 kieliszki bimbru i nic mi się nie stało więc od czego to właściwie zależy czy się przytrafi ten zespół pozapiramidowy czy nie?
Warszawski Cpun pisze:Zespół pozapiramidowy składa się właśnie z ostrego zespołu dyskinetycznego, akatyzji i złośliwego zespołu neuroleptycznego.
-aktyzje
-dystonie
-parkinsonizm
-dyskinezy
a złośliwy zespół neuroleptyczny to co innego chociaż jednym z jego objawów może być zespół pozapiramidowy.
Czy grozi mi zespół pozapiramidowy ? Biorę to już 5 miesięcy i nic mi nie jest no ale kiedy to przeczytałem to się trochę wystraszyłem.
Niby leki wypisuje mój dobry znajomy lekarz psychiatra ale jak sam powiedział nie zna się na Bunondolu i to ja się mam zajmować terapią tą substancją.
Proszę o pomoc.
Co o tym sądzicie? Pytam totalnie z ciekawości, bo nie przeszło mi wcześniej nawet przez myśl, że to mogło być to.
Neuroleptyki i antydepresanty należy mieszać ze sobą ostrożnie, niektóre się ze sobą gryzą bardzo i ciężko o regułę do tego. Dobrze, że opio nie dorzucałaś żadnego
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/d/d12b2a98-806d-44b5-9b78-c5e38275976c/20230626_103856.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250806%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250806T170602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=fa81c0e6414f7e9f2d488a4380e16fe2f2d64b7d1521a5c392894afc0fc62091)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sorgorzow.jpg)
Skandaliczne sceny na SOR-ach w wakacje. Pacjenci pod wpływem alkoholu i narkotyków
Skaczą po łóżkach, demolują sufit, są agresywni i niebezpieczni – a to wszystko dzieje się na oddziałach ratunkowych, gdzie inni pacjenci czekają na pomoc. W wakacje SOR-y pękają w szwach, a liczba pacjentów pod wpływem alkoholu i narkotyków lawinowo rośnie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/76-25649_g.jpg)
19-latek po narkotykach zadzwonił na policję. Wydawało mu się, że ktoś chce się włamać do jego domu
Rudzcy policjanci podczas interwencji w jednym z mieszkań w Wirku ujawnili marihuanę i metamfetaminę. 19-letni rudzianin został zatrzymany, usłyszał zarzut posiadania narkotyków i objęto go policyjnym dozorem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mississauga.png)
Szajka z Mississaugi kradła mleko dla niemowląt by kupić narkotyki. 11 osób aresztowanych
Peel Regional Police poinformowała, że po czteromiesięcznym dochodzeniu udało się rozpracować zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą produktów dla niemowląt i ich wymianą na narkotyki. W sprawie postawiono zarzuty 11 osobom.