Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala
i drugie pytanie, bo juz bym dawno tramal na ssri stestowal gdyby nie to ze nigdzie nie moge go kupic. niby wawa i jest tu duzo wszystkiego ale u mnie na woli providerzy :) tylko oczy szeroko otwieraja ze zdziwienia, w pdrabianie recept nie chce sie bawic, wiec co pozostaje? na centralnym zuli zaczepiac? jedyny raz kiedy tramadol zarzucalem to byly krople, ktorych odlalem sobie troche z apteczki u kumpla :)
Co do zdobywania Tramalu, kiedyś pytałem tych żuli na Cenralnym i powiedzieli, że jak dam im zadzwonić to mogą załatwić :D Taaa jasne, bo dam takiemu gościowi telefon do ręki...
na ulotce jest napisane ze trzeba zachowac szczegolna ostroznosc przez co ja rozumiem stosowanie niewielkich dawek i obserwowanie reakcji.
spotkales sie moze z tym zeby ktos dilowal tramalem w wawce? w koncu sterydy sa ogolnie dostepne wiec i tramal powinien byc :)
Ja : panie doktorze a czy jak ja zażywam anafranil to czy mogę wziąść tramal.czy nie będzie żadnej interakcji?
Doc: może pan
Ja : ale na ulotce jest napisane że tramal jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i uwalnia serotonine i że nie można łączyć z antydepresantami.
Doc: aha no to nie może pan łączyć
:-D fajnego mam doktorka :-D
kiedyś walnąłem 200mg tramala retard do swojej kuracji ale nic szczególnego się nie działo.ale i tak nie polecam,to co na ulotce jest napisane to biblia dla lekomana i tego powinien się trzymać.
Kapitan Hajduków pisze: Nie wiem jak to jest przy paroksetynie ale ja przy mixie tramal + fluoksetyna to fruwam jak na spidzie.
Ulotka preparatu Asentra pisze: Bardzo rzadko obserwowano napady padaczkowe u pacjentów leczonych jednocześnie sertraliną i tramadolem. Ponieważ sertralina obniża próg drgawkowy, nie zaleca się ich jednoczesnego stosowania.
I`m a fuckin SSRI & Codeine man and I don`t know it...
EDIT:
po polskiemu: no bo wkoncu kurwa niepisze ze niemozna ;D a niezaleca to sie spozycia duzych ilosci lekow na kaszel ;) a i tak spozywamy :D
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kasblokrys.jpg)
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce
Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/vape.jpg)
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina
Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.