Więcej informacji: Metadon w Narkopedii [H]yperreala
Ale chyba powini w Polfie warszawa zaczac robic przynajmniej 2mg zeby to lepiej sie nadawalo na leczenie uzaleznionych. ?
BO METADON W PL maja wykurwiscie wysokie dawki, 120mg, tutaj czesto nowych ludzi co sie zapisza nie chca wyzej dawac niz 90mg. ja zaczolem od 30, teraz jestem na 55mg. mnie doktorka sama chciala kwit dac na wieksze dawki do 90 chyba chciala mnie bo wtedy pewniejsze ze niebede cpal oprocz metadonu. A ja sam chcailem jak najmniejsza dawke jak moge bo chce z tego szituzrezygnowac, no i nadal cpam na dodatek tego ale to jest jalowe za duizo nie daje jak sie ma metadon i na dodatek cpa.... Musze sie od tego wszystkiego gowna odtruc
ADOMAN pisze: Jestem w USA..na Methadonie od 20 lat..dawka 800mg dziennie (tak to nie blad ..800mg/a day) ..dostaje do domu na 2 miesiace (tabletki po 40 mg kazda) ..pytanie..jak bym przyjechal do Polski to mage taka ilosc przywiesc czy moze moge taka dawke dostac w polskiej klinice methadonu
Romek1982 pisze:Zapomnij stary. Nie ma opcji. To jest Polska. Klinika metadonu - ładnie powiedziane ale coś takiego nie funkcjonuje u nas. To do końca życia będzie brał ten metadon ? Naprawde nie można zrobić tak żeby kuracje metadonem zakończyć po jakimś czasie?ADOMAN pisze: Jestem w USA..na Methadonie od 20 lat..dawka 800mg dziennie (tak to nie blad ..800mg/a day) ..dostaje do domu na 2 miesiace (tabletki po 40 mg kazda) ..pytanie..jak bym przyjechal do Polski to mage taka ilosc przywiesc czy moze moge taka dawke dostac w polskiej klinice methadonu
i idz na www.mnb.krakow.pl , tam maja pdf o metadonie w polsce i adresy klinik kazdej
Prosze o odpowiedż kogoś kto sie na tym zna. To dla mnie bardzo wazne.
Chociaz może zaraz sie dowiem bo jade do poradni sie spytac, ale nie wiem czy moge bez zapisywania sie.
Nie byłem tam dawno, od detoxu.
Bardzo mi zależy żeby sie dostac na program, ale obawiam sie że w moim przypadku nie ma takiej opcji...
Jestem w nałogu morfinowym od niecałych 2 lat, w tym niecałe ostatnie pół roku na herze i.v. W tym czasie jeden detox domowy całkowicie na sucho, zero jakichkolwiek prochów. A odtruwałem sie wtedy od wywaru z mocnego maku-makabra... Ostatnio byłem na profesjonalnym detoxie w placówce, ale po paru dniach sie wypisałem.
Nawet gdybym sie odtruł to bym dalej ćpał bo bym nie wytrzymał psychicznie. Poprostu mam juz taka psychike że nie potrafie zyć bez agonistów morfy. A heleny nie chce dłuzej napierdalać bo jestem coraz bardziej zdesperowany i robie coraz gorsze rzeczy.
Jedyna szansą dla mnie jest metadon. A wolał bym sie na niego dostac zanim bede w takiej sytuacji jak inni: kilka wyroków, brak dachu nad głową itp.
Ale obawiam sie ze nie ma opcji zebym sie dostał. To moze chociaz na bunondol.
Trudno, poradze sobie sam. I tak bede musiał jechać do paru poradni pogadac to sie wszystkiego dowiem.
Kryteria są takie, że trzeba brać conajmniej 2 lata (w niektórych programach niekoniecznie dożylnie-z tego co wie, programy na Dzielnej i na Brzeskiej w stolicy przymują też palaczy), mieć skończone 21 lat ( w niektórych pro. 18 )
i mieć za sobą "konwencjonalne" metody leczenia ( a przynajmniej ich próby ) czyli ośrodek albo chociaż detoxy.
Oczywiście to nie jest tak, że idziesz nma metadon z marszu! Musisz się położyć na detoks i nasączenie, ustawienie na dawce.
Najlepiej zrobisz jak zapytasz w poradni!
P.S. Metadon to nie jest taka rewelacja jak się wydaje - kolejne kajdany. No i po tym nie chodzisz nagrzany. Nie wiem czy kiedyś to piłeś ale proponowałabym najpierw spróbować na własną rękę czy wogóle wytrzymasz na samej mecie bez heroiny.
3maj się ;-)
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski
Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.
Marihuana a metabolizm. Naukowcy odkryli zaskakujący wpływ konopi na organizm
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że związki zawarte w konopiach mogą wpływać na wagę i metabolizm w sposób bardziej złożony, niż dotąd przypuszczano. Eksperymenty na myszach sugerują, że za potencjalne korzyści metaboliczne mogą odpowiadać nie tylko THC, ale również inne substancje obecne w marihuanie.
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.