W takich dawkach pomaga się uspokoić, chociaż fajerwerków nie ma. Nie było też jakiejś strasznej zamuły ani senności - dopiero wieczorem, po kilku godzinach od drugiej tabsy powieki miałem z ołowiu i ciągnęło do łóżka. Mimo to nie mogłem zasnąć, więc dorzuciłem trzecią. Eti działa moim zdaniem przyjemniej, ale pyrazolam też zdecydowanie posiada potencjał.
A, i obudziłem się rano w świetnym humorze, który utrzymywał się do około południa. Potem wróciła nerwowość. Po eti czasem jestem rano ospały, tutaj tego nie było.
Ale najważniejsze, że to idealna rzecz do wyhamowania po stimsach, albo jako podkład anty-paranoja :P Znowu można się katować ketonami bez krzywych jazd, jupiii :D
1mg pyrazolamu = 0,75mg alprazolamu, właściwie jakby mi ktoś powiedział, że dostałem alprę to bym uwierzył do tego stopnia, że nawet jakby działanie się nie do końca zgadzało, to zwałiłbym na tolerkę/pełny żołądek/humor/wszystko inne.
Bardzo ciekawa substancja, jedna z niewielu które podobają się dzięki jej subtelności. Dodatkowo wysoka selektywność działania na podjednostki GABA-A a2 i a3 oraz 3x słabsze działanie na podjednostki a1 i a5(te powodujące amnezję, rozluźnienie mięśni, działanie przeciwdrgawkowe i upośledzające procesy myślowe) czyni to benzo czystym przeciwlękowcem, bez dużego wpływu na zdolności poznawcze i pamięć.
Zdecydowanie w tej chwili jest to najlepszy substytut alprazolamu, chociaż fanom tego drugiego może zabraknąć dodatkowego rozluźnienia i beztroski. Najtrafniejszym określeniem tego benzo będzie zdanie: "Identyczne jak alprazolam, lecz pozbawione różowych okularów na oczy" co moim zdaniem jest nawet zaletą - mniejsza szansa na odwalenie czegoś, czego można potem żałować.
Jako funkcjonalne benzo, o którkim czasie działania(3.5-7h) pyrazolam otrzymuje ode mnie laur konsumenta 2015.
Dawkowanie (tolerancja lekka lub brak):
0,25mg - próg
0,5mg - lekkie działanie przeciwlękowe, na tyle lekkie, że jakiś mały stresik potrafi się mimo wszystko przebić do świadomości(w sumie lekki stres jest czymś dobrym, bo motywuje do działania)
0,5mg-1mg - to co powyżej, ale im bliżej 1mg tym bliżej "kuloodporności na stresujące sytuacje"
1mg-1,5mg - mniej więcej to samo co 1mg alprazolamu, jedyna różnica to bardziej senne wejście. Senność mija po 30min.
2mg+ - zaczyna się rekreacja i do głosu dochodzą podjednostki a1 i a5. Można się spodziewać problemów z filmem. Łatwo zasnąć na tym poziomie.
Mnożnik dla dziewic: 0.5
Mnożnik dla ludzi ze średnią tolerancją: 1.5
Mnożnik dla ludzi z dużą tolerancją: 2.5
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Zasłonili alkohol na stacjach paliw. Testy zakończone, Orlen nie dołączył
Sposób prezentacji alkoholu w sklepach ma realny wpływ na sprzedaż - wnioski z pilotażu prowadzonego na przełomie stycznia i lutego na trzech stacjach benzynowych w Polsce są jednoznaczne. Do inicjatywy nie dołączył Orlen, który ma swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak sieć sklepów z alkoholem Duży Ben.
Ekspert: szkodliwość kawy jest mitem
Kawa, do niedawna uważana za używkę, w świetle najnowszych badań wykazuje liczne korzyści zdrowotne: obniża ryzyko nadciśnienia tętniczego, chorób serca i kamicy nerkowej, wspiera zdrowie wątroby i naczyń, zmniejsza stan zapalny oraz ryzyko zgonu. Warunkiem jest, aby pić ją w sposób regularny i umiarkowany - podkreśla lek. Stanisław Surma.
Więzienie za 0,11% przekroczenia?
Wolne Konopie włączają się do sprawy jako strona społeczna w sprawie pana Andrzeja.
