Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 1079 / 126 / 3
Witam,

Kolegę złapali na posiadaniu 0,02 g i wbili mu na chatę i tam znalezli poniżej 10 g. Dostał 9 w zawieszeniu na 3 lata, dozór, mandat karny powyżej 1000 złotych i zakaz spożywania. Poddał się dobrowolnie karze.

Opłaca mu się napisać wniosek o umorzenie czy ilość to wyklucza? I czy jak odwoła poddanie się karze a mu nie umorzą to czy nie będzie wiekszej kary niż jest.

Pozdro.
  • 658 / 10 / 0
Z zarzutami o posiadanie, jeśli kolega nie był karany, to z taką ilością grożą mu co najwyżej zawiasy.
Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania moim zdaniem powinien złożyć. Jeśli sąd oddali taki wniosek to postępowanie po prostu będzie dalej w toku.
Sam się o mało nie zgodziłem na dobrowolne poddanie się karze. W takim przypadku nie ma żadnej możliwości złagodzenia kary bo do procesu nie dojdzie.
Niech koleś rozważy za i przeciw. W najgorszym wypadku, nawet jakby dostał większy wyrok to co to będzie? Rok w zawieszeniu na trzy lata?
To to samo co 6 miesięcy/3 lata. W taki sam sposób ma przejebane przez 3 lata i 6 miesięcy, bo wszelka praca z zaświadczeniem o niekaralności odpada. Poza tym, kolo może iść siedzieć jak go złapią drugi raz z tego samego paragrafu.
A przy procesie koleś ma możliwość uniewinnienia, odstąpienia od wymierzenia kary, albo złagodzenia kary.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2013 przez Vivid, łącznie zmieniany 5 razy.
All I can do is just pour some tea for two
And speak my point of view,
But it's not sane...
  • 4024 / 375 / 953
Wincent pisze:

Opłaca mu się napisać wniosek o umorzenie
Umorzenie czego?
  • 488 / 7 / 0
Zakaz spożywania, umorzenie wydanego wyroku, tego jeszcze nie czytałem.
Lepiej się o promocję do następnej klasy w szkole specjalnej martw.
  • 1079 / 126 / 3
W taki sam sposób ma przejebane przez 3 lata i 6 miesięcy, bo wszelka praca z zaświadczeniem o niekaralności odpada.
3 lata+ 5 lat bo chyba po tylu latach można wnioskować o zatarcie.
Umorzenie czego?
Zakaz spożywania, umorzenie wydanego wyroku, tego jeszcze nie czytałem.
Lepiej się o promocję do następnej klasy w szkole specjalnej martw.
Po prostu jestem trochę zcykany to nie wyraziłem się jasno. Kara dopiero została zaproponowana. Chodzi mi o umorzenie postępowania ze względu na szkodliwość czynu i brak demoralizacji itp. itd.

A pisząc o zakazie spożywania chodziło mi o: "zobowiązanie do powstrzymania się od używania środków odurzających i nadużywania alkoholu".
  • 658 / 10 / 0
Wyroki w zawieszeniu ulegają zatarciu po 6 miesiącach. Nie musisz nawet składać o to wniosku.
Spoiler:
All I can do is just pour some tea for two
And speak my point of view,
But it's not sane...
  • 1079 / 126 / 3
Dzięki znałem te przepisy studiowałem ale mam bajzel we łbie bo chodzą za mną dzwonie z budki telefonicznej i ogólnie to trochę popierdoliło się wszystko.

Ps.

Umówić się z prawnikiem od tej Sieci Polityki Narkotykowej czy mi zaszkodzi bo tam mogą chodzić tylko ludzie wjebani?

Ps. 1

W KRK nie będzie wyroku ale teraz zatarcie to fikcja bo policja w tym swoim rejestrze ma cały czas. To jest pojebane chore prawo. A wczoraj jakiegoś skurwysyna co opierdolił cały naród na FOZZ wypuścili przedterminowo bo się dobrze zachowywał w pierdlu. Kurwa do chuja.
  • 658 / 10 / 0
Jak powołasz się na rzecznika osób uzależnionych, to muszą ci go przyznać. Masz darmową reprezentację prawną i to prawnika, który zajmuje się podobnymi sprawami, więc myślę, że naprawdę warto. Pisz podania, zażalenia i co tylko wlezie ;D Nic ci to nie zaszkodzi, a prawnikowi dasz większe pole do manewru.

Ja podczas zatrzymania pisałem podania i zażalenia na wszystko o czym zostałem poinformowany przez prowadzącego sprawę. Wkurwili się trochę, bo mają teraz więcej papierkowej roboty. Dostałem też przez to dodatkowe 24h,
ale przynajmniej nie nudziłem się w areszcie. Wozili mnie na wycieczki po sądach i na badania ;D
Widać też, że nasze państwo nie grzeszy pieniędzmi, bo wszędzie mnie wypytywali o sprawę, nawet podczas rozpatrywania zażalenia w sądzie. Starali się jak najwięcej ode mnie wyciągnąć, żeby jak najszybciej zamknąć sprawę.

Policjant mi jeszcze gadał: "Niech Pan się przyzna, bo my do procesu będziemy musieli powoływać biegłych, a to wszystko kosztuje. A tak Pan się przyzna, pójdzie do domu i o wszystkim zapomnimy. Nie żebym Pana namawiał,
ale sam Pan rozumie.." no normalnie absurd ;D
Mogłem mu w sumie odpowiedzieć podobnie.
"Dobrze Panie władzo, jestem praworządnym obywatelem i szanuję polskie organy ścigania i w zasadzie jestem wam wdzięczny za to, że złożyliście mi wizytę o 6 rano, przearanżowaliście mi pokój i na oczach wszystkich sąsiadów eskortowaliście mnie na komisariat. Dziękuję również za miło spędzony czas na komisariacie i towarzystwo ciekawych osób. W zasadzie powinienem podziękować Panu także za możliwość poprawienia jakości mojego życia i wyjścia z sideł nałogu narkotykowego. Proszę mi podać kartkę, chciałbym złożyć wniosek o odznaczenie Pana medalem zajebistego policjanta." ;P

Dzisiaj prawnik ma mi dać znać jak wygląda moja sytuacja. Może uda się uzyskać warunkowe umorzenie.
Nie daj się temu pseudo-prawu. Traktują nas jak kryminalistów i wytyczają sprawy tylko po to by wykazać się wykrywalnością, a to nie nas powinni łapać.
pozdro!
All I can do is just pour some tea for two
And speak my point of view,
But it's not sane...
  • 1079 / 126 / 3
chciałbym złożyć wniosek o odznaczenie Pana medalem zajebistego policjanta.
Ja jak usłyszałem że coś policji zawdzięczam to chciałem napisać pochwałę że policjanci z refetatu X realizują wszystkie przepisy Ustawy o policji ale uznali że jestem zbakany i robie z nich jaja.
Może uda się uzyskać warunkowe umorzenie.
W przypadku opisanym w topicu nie ma szans- za 9 g?
  • 1079 / 126 / 3
No i co i jedyne pismo co przyszło to postanowienie o zajęciu pieniędzy świetnie, zajebali już je dawno. Jak się poddano karze to niech dają już teraz a nie mi przedłużają czas późniejszego oczekiwania na zatarcie. Co za kurwy prawne!
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu

Psylocybina

[img]
Powiedziała policji, że ktoś ją śledzi. Została zatrzymana za... posiadanie narkotyków

Zaalarmowała policję, że ktoś ją śledzi – usłyszała zarzuty za posiadanie narkotyków. 31-latka z Dobroszyc poprosiła funkcjonariuszy o pilną pomoc. Jak się okazało, jej zachowanie mogło mieć związek z działaniem substancji psychoaktywnych. Oleśniccy policjanci zostali postawieni na nogi przez 31-letnią kobietę z Dobroszyc. Spanikowana zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że śledzą ją podejrzani mężczyźni. Na dodatek grożą jej i wyzywają. Kobieta wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo i prosiła o natychmiastową pomoc.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.