Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
jest to dość dziwna sytuacja, bo na zebrane 500 takich dziwnych jest tylko ok. 10 i tylko w określonym miejscu. następnym razem będą zdjęcia + inne nietypowe okazy, np. połowicznie wysuszone, albo z płaskim kapeluszem. raczej nie będe robić specjalnego wątku, bo tylko zamota w głowach amatorom, a zawodowcy sami wiedzą, co dobre, nawet jeśli nie wygląda.
Dla mnie zapach jest najcenniejszą cechą łysic, żaden inny grzyb tak nie pachnie, przy czym jest to delikatny odorek, co sprawia, że jakikolwiek intruz szybko zostaje wyłapany, bo jego zapach wyraźnie się odznacza :)
ROHEMBUS: imo łysice tam być mogą, ale gros zbioru to nie to :'( 1. blaszki zbyt jasne, 2. nóżki zbyt jasne, zbyt proste, zbyt grube
@Allah, sprawdz czy jest blona kiedy rozrywasz kapelusz jezeli nie to wywal ale wiekszosc z tego co tam masz to lysice, pozdro :)
@espe: z tego co widze wiekszosc to lipa, moze ze 3 dobre sie tam znajda reszte mozesz smialo wywalic do kosza
@rohembus: nic nie widac na tych zdjeciach
żółte i co gorsza mają jasniutkie blachy
wintermute pisze: otóż na jednej z moich łąk rosną w kilku miejsach bardzo nietypowe łysice = żółte i co gorsza mają jasniutkie blachy. gdyby nie ewidentny kształt kapa, typowa nóżka i specyficzny zapach byłbym nigdy tego czegoś nie wziął do słoika.
EDIT: A nie, jednak żółte toto nie było, ale blaszki - białe:
[ external image ]
rachityczny asceta pisze: #1 http://imgur.com/a/pjRs2#762OU
#2 http://imgur.com/a/x1KUk
Proszę o w miarę dokładne wypowiedzi, które z nich są rzeczowymi psylocybinkami? :)
[ external image ]
Uploaded with ImageShack.us
Reszta bez wątpliwości :yay:
A pill to make you dumb
A pill to make you anybody else
But all the drugs in this world
Won't save her from herself"
[ external image ]
http://w386.wrzuta.pl/obraz/3KYn1JJIjpL/imag0405
http://w386.wrzuta.pl/obraz/7PoVmmJq67f/imag0404
http://w386.wrzuta.pl/obraz/9b1gjq1LEdX/imag0408
tych jestem bardziej pewien:
http://w386.wrzuta.pl/obraz/7RAwOiKCAvn/imag0406
http://w386.wrzuta.pl/obraz/7TQFplWPN0J/imag0407
nie znam się za bardzo i to moje pierwsze grzybobranie wiec wole się tu zapytać:) dzięki za pomoc z góry:D
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zelkonopie.jpg)
Konopie w żelkach. Wszczęto dochodzenie
W Holandii w żelkach Haribo o smaku coli stwierdzono obecność konopi indyjskich. Kilka osób, w tym dzieci, zgłosiło dolegliwości po ich spożyciu. Sprawę bada holenderski Urząd do Spraw Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA).
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kierowcyhiszpanscy.jpg)
Hiszpania: obowiązkowe testy na alkohol i narkotyki dla kierowców zawodowych?
Hiszpańska scena polityczna podzieliła się wokół nowej propozycji Partii Ludowej (Partido Popular), która chce wprowadzenia obowiązkowych corocznych testów na obecność alkoholu i narkotyków dla kierowców zawodowych. Projekt ustawy zmieniający hiszpańskie prawo o ruchu drogowym, zgłoszony kilka tygodni temu, trafił już pod obrady Kongresu Deputowanych, wywołując ostry spór między rządem a opozycją.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mystery-fungus-bp-corinne-hazel-1100x734.jpg)
Nowy gatunek grzyba produkującego alkaloidy sporyszu zidentyfikowany na WVU
Studentka mikrobiologii z Uniwersytetu Zachodniej Wirginii (WVU) dokonała przełomowego odkrycia, które może zrewolucjonizować rozwój farmaceutyków. Corinne Hazel, stypendystka programu Goldwater i specjalistka mikrobiologii środowiskowej, zidentyfikowała nieznany wcześniej gatunek grzyba, który produkuje związki chemiczne o działaniu zbliżonym do LSD – substancji wykorzystywanej w terapii depresji, zespołu stresu pourazowego (PTSD) i uzależnień.