Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 11 / / 0
WItam we wrzesniu 2011 troszke popilem i mialem przy sobie 3g substancji ktora wiem ze byla legalna. Ale zrobili mi przeszukanie chaty i znalezli jakis woreczek. Dzi bylem na komendzie bo przyszly wyniki i te substancje co mialem przy sobie byly legalne. Niestety w domu to co znalezli okazalo sie ze jets to 4mec w ilosci smiesznej bo 0,33g. Sprawa bedzie skierowana do sadu przyznalem sie do tego powiedialem ze keidys zamowilem przez internet i zapomnialem wyrzucic a ustawa wlazla ok czerwca. Czy wedlug Was dostane jakoms kare(Mam wyrok w zawieszeniu za pobicie 1,5roku w zawieszeniu na 4 lata) Dzieki z góry moze ktos mial podobny przypadek:)
  • 2362 / 31 / 0
Szykuj się na urlop na koszt państwa
BS
  • 11 / / 0
serio? slyszalem,ze za takie małe ilosci są grzywny moj znajomy dostal 1000zl ,tylko nie mial zawiasow ale jezeli mam za pobicie to chyba nie łaczy sie.
  • 2362 / 31 / 0
art. 75kk:
§ 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie
karę pozbawienia wolności.

§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne
przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia
grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych
środków karnych.

§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu
wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek
prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.

§ 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6
miesięcy od zakończenia okresu próby.
zwróć uwagę na paragraf 2, sąd zadecyduje czy przestępstwo kwalifikuje się do odwieszenia wyroku. Radzę się jednak przygotować
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012 przez derb, łącznie zmieniany 1 raz.
BS
  • 4024 / 375 / 953
Ale pobicie a posiadanie to nie są chyba podobne przestępstwa umyślne ? Jak dla mnie w opisywanej sytuacji nie ma ani podobieństwa ani umyślności. Sąd może oczywiście wszystko, ale ważne, że pierwszy - obligujący - paragraf w tym wypadku nie obowiązuje.

@marcinbejsbol

Ja bym się starał o umorzenie, podkreślając małą ilość zakazanej substancji, w której posiadanie wszedłeś w sposób legalny, zaś przekroczenie prawa wynikło w tym wypadku nie z Twojego czynnego działania a zaniedbania.

Ed: @derb, nie doczytałem Twojego komentarza do zacytowanych paragrafów, sorry
  • 5 / / 0
Po pierwsze wez adwokata ! Podam przyklad 2och moich znajomych. Obydwaj mieli przy sobie male ilosci MJ ~ok 0,2g. Pierwszy znajomy wzial adwokata - skonczylo sie tylko na grzywnie. Drugi niestety stwierdzil, ze nie trzeba - 5 miesiecy na 3 lata. Wniosek masz prosty...

Poza tym nie sluchaj bredni osob, ktore nie maja pojecia, ze odwiesza Ci tamten wyrok. Musialbys miec 2a takie same przestrzepstwa. Znajomy mial 2 wyroki - paserke umyslna i nieumyslna i jakos nie siedzi. Niektorzy maja nikle pojecie tutaj i tylko ludzi strasza...
  • 198 / 7 / 0
Że też adwokata brać za posiadanie 0,2 g marihuany.
Po prostu nie należy poddawać się dobrowolnie karze, i pisać wniosek o umorzenie ze względu na niską szkodliwość społeczną.
Myślę że tutaj również można byłoby podciągnąć pod to posiadanie 4-mec.
Nie będę swoim wrogiem gdy jestem swoim Bogiem. ;-)
  • 2362 / 31 / 0
Nie muszą być 2 takie same przestępstwa, nie muszą być nawet podobne o czym mówi art. 75kk § 2. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem i tylko sąd może wydać decyzję o odwieszeniu kary lub nie. Lepiej żeby ktoś się na to przygotował niż szedł na sprawę "na pewniaka" i się zdziwił
BS
  • 4024 / 375 / 953
Co do pewniaka to oczywiste, bo trzeba zacząć od tego, że i bez zawiasów sąd może posadzić kogoś za śmieszną ilość mając takie widzimisię. Niemniej zakładając jaki taki rozsądek wymiaru tzw. sprawiedliwości można oczekiwać, że sytuacja taka jak opisana nie zostanie uznana za rażące naruszenie prawa. Choć z uprzedzeniami i ewentualną próbą zrobienia z oskarżonego skłonnego do przemocy (sprawa nr 1) narkomana (sprawa nr 2) też trzeba się niestety liczyć...
  • 5 / / 0
Sad, prokuratura czy policja inaczej traktuje osobe, ktora przyjdzie z adwokatem. Na takich rzeczach sie nie oszczedza, bo potem mozna tego zalowac... Niestety niektorzy musza to zrozumiec na wlasnej skorze
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek

Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.

[img]
Kofeina może pomóc w diagnozowaniu Alzheimera. Nawet umiarkowana dawka może mieć wpływ

Kofeina może wpływać nie tylko na koncentrację i poziom energii, ale także na wyniki badań neurologicznych. Włoscy naukowcy wykazali, że dawka odpowiadająca około dwóm filiżankom kawy wyraźnie zmienia sposób, w jaki mózg tłumi sygnały odpowiedzialne za ruch. Odkrycie może mieć znaczenie dla przyszłej diagnostyki choroby Alzheimera i innych zaburzeń neurodegeneracyjnych.

[img]
Prokurator częstował ciastkami z marihuaną. Zapadł wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie zakończył się proces Bartosza F., prokuratora z Wrocławia oskarżonego o podanie kobiecie środka odurzającego w postaci ciastek z THC. Sąd uznał go za winnego i orzekł wobec niego grzywnę oraz pięcioletni zakaz zajmowania stanowiska prokuratora.