Mam kilka problemów z moimi roślinkami. Mają juz ponad tydzień, siedzą w boksie pod 2 świetlówkami 20W. Mają temperaturę 30 stopni, jeden wiatraczek. Podlewane 1 raz na dzień, poniewaz w boxie jest dosc sucho i ziemia szybko wysycha.
1. Oto pierwsza z nich. Co oznaczają te przebarwienia? roślinka jest wyraźnie jaśniejsza na środku.
[ external image ]
2. Kolejny problem, żółte końcówki i wyschnięte dolne listki. Wynikałby z tego niedobor któregos z pierwiastków. Na początku była posadzona w kiepskiej glebie, która słabo pochłaniała wodę. Kiedy plamy się pojawiły przesadziłem ją do innej ziemi kwiatowej w której rosła reszta roślinek i dodałem kilka szczypt dolomitu.
[ external image ]
3. Kolejny przypadek. Te dwa planty rosną znacznie wolniej niz pozostałe i liście są lekko zmarszczone.
[ external image ]
A tutaj zupełnie zdrowa moim zdaniem roślina, najbardziej okazała, posadzona w tej samej ziemi co inne.
[ external image ]
W Diagnostyce dla rolnika są opisane różne przypadki ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić na co to wskazuje. Nie chciałbym tez popełnić błędu. Na uzupełnienie pierwiastków chyba jedynym sposobem jest nawóz, ale na niego jeszce znacznie za wcześnie. Dlatego prosze Was o porade.
1. Zwiększ wilgotnosc w boxie - obnizysz w ten sposob troche temperature. Pokladz jakies reczniki mokre, spryskuj rosliny pare razy dziennie wodą (spryskiwaczem)
2. Zrob tak aby wentylator wdmuchiwał powietrze do srodka (jesli wentylator masz gdzies na dole)
Zrob gdzies u gory druga dziure ktora bedzie swobodnie uciekac powietrze (cieplo idzie do gory)
3. Rzadziej podlewaj (raz na około 3 dni). Lej raz a porzadnie tak zeby woda przesączyła sie przez całą ziemie i wypłynela z doniczki dołem. Jak co 3 dni bedzie za czesto to rób to rzadziej. Nie przejmuj sie jak konopie beda miały "suchą" ziemię. Jak bedziesz je spryskiwał często to nic im się nie stanie a korzenie się lepiej rozwiną....
Jak to nieda poprawy to:
- masz złe ph ziemi
- za mało azotu (dodaj troszeczke jakiegos naturalnego nawozu np: biohumus etc...)
PS: Pamietaj o przesadzaniu do wiekszych doniczek...
Te z tego topica to są pod żarówami a moje na południowym parapecie , ale aż taka różnica w rozwoju??.dałem je teraz pod żarówe 60W na podratowanie zdrowia,
pozatym poczytaj dział podstawy bo pewnie popełniłeś błąd gdzieś w podstawach...
Zła ziemia, przelewasz rośliny - sam niewiem co za mało danych...
"pod żarówkami sie nie uprawia roślin" -pod lampami, ale takih nie posiadam, więc czy odpuścić sobie wogule opcje z tą żarówką, bo i tak nie pomoże?? czy zostawić ją tak na dzień , dwa?? może sie aż planty tak strasznie nie wyciągną
edit ta zarowke to mozesz sobie podarowac
Także niewielka zmiana w podlewaniu no i czas leczy rany :)
Leonardo dzieki za rady.
A co do przesadzania do wiekszych doniczek to przy 3-cim pięterku już wypada to zrobić??
Jeszcze ok. tydzień i i tak zamierzam je przesadzić na out.
ja miałem tak samo rok temu jak szykowałem kwiatki na outdoora...
Przesadz do większych doniczek i zauwazysz poprawe.
A co tych pourywanych korzeni to nic sie nie stanie. Niekotrzy przy przesadzaniu troche odrywaja korzenie / tna nożyczkami i mowia ze to stymuluje rosliny do wzrostu bardziej i korzenie sie szybciej rozwiaja. Ale wtedy rosliny sa troche oslabione i bardziej podatne na nieprzyjazne warunki/gnicie/grzyba itp...
Leonardo dzieki za rady.
Po to tu jestesmy zeby sobie pomagac hehehehe LOL
A co do przesadzania do wiekszych doniczek to przy 3-cim pięterku już wypada to zrobić??
Jeszcze ok. tydzień i i tak zamierzam je przesadzić na out.
Ja jestem leniwy i bym sie w to nie bawil hahaha
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk
WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.