Uprawa Trichocereusów

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 4 / 1 / 0

Czesc,
kupilem wlasnie przez internet peruvianusa. Ma 45cm (sam trzon). Ze względu na wagę sprzedawca chcę go wysłać bez donicy i ziemi.
Czy ktoś orientuje się jaka donica będzie najlepsza dla tej wielkości kaktusa??? Czytalem, że najlepiej płaska, ale chciałbym wiedzieć konkretniej. Czy ktoś ma z tym doświadczenie???
Z meskalinowym pozdrowieniem,
Bartek
[Zamiast wywalać ten wątek, po prostu zmieniam jego nazwę ze względu na brak wątku tylko o uprawie przez co wszytko jej dotyczące znajduje się w wątku ogólnym - Zdechły Szczur]
Ostatnio zmieniony 24 września 2007 przez Zdechły Szczur, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 113 / / 0

Jeżeli planujesz uprawiać go jeszcze przez kilka lat to proponuję donicę minimum 10 L . Wkop go trochę głębiej niż był posadzony do tej pory . I napisz ile za niego dałeś ?

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Leki przeciwbólowe na receptę? Resort zdrowia nie wyklucza zmiany przepisów

Na wprowadzenie recept na leki przeciwbólowe i na przeziębienie może zdecydować się Ministerstwo Zdrowia. Chodzi ponoć o "ochronę osób nadużywających leki o działaniu uzależniającym".

Użytkownik nieaktywny
  • 4 / 1 / 0

Kupilem go na Ebayu (niemieckim), zapłaciłem 6 Euro plus 7 Euro za przesyłkę czyli 13.
Jak go dostanę i się trochę zadomowi postaram się wrzucic jaką fotkę.
Pozdro

che

• 258 / 3 / 0

Ciekawa stronka poświęcona Trichocereusom.
http://www.sacredcactus.com/index.htm

Użytkownik nieaktywny
  • 17 / / 0

dawno mnie nie bylo, w związku z tym iż posadziłem sobie troche trichocereusów, no powiedzmy, że pierwsza faza czyli kiełkowanie mają już za sobą, szkoda tylko że akurat zbliża się zima i zupełnie nie wiem co dalej, może ktoś mi doradzi?

zdjęcia w załączeniu do postu

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

pozdro

• 414 / 2 / 0

Spokojnie przeżyją. Ja takim młodym zimowania nie robiłem. Zwyczajnie podlewałem je i traktowałem tak jak wcześniej.

che

• 258 / 3 / 0

Nasiona mogłeś wysiać wcześniej, te siewki wyglądają na 3 miesięczne.
Na czas zimy najlepiej rośliny doświetlać żarówką energooszczędną, lub świetlówką. Zimowanie nie wchodzi w grę. Ewentualnie na parapet, bez doświetlania, ale znacznie lepiej sobie poradzą doświetlane.

Użytkownik nieaktywny
  • 78 / / 0

Koniecznie doświetlaj. Wystarczy jedna świetlówka energooszczędna 20-24W. Zimne światło (6400K) będzie lepsze, ale inne też się nadają. Zimowanie jednorocznych siewek, nawet takich 4-centymetrowych zupełnie nie ma sensu. Jeżeli zdecydujesz się na doświetlanie, to staraj się utrzymywać dużą wilgotność powietrza a podłoże zwilżać po lekkim przeschnięciu. W takich warunkach na wiosnę możesz mieć nawet okazy po 4-5 centymetrów.

Użytkownik nieaktywny
  • 424 / 1 / 0

Zauważyłem wczoraj coś ciekawego.
Otóż moje biedne peruvianusy zmarły wskutek przedawkowania słońca już jakiś czas temu, ostatni padł gdzieś ze dwa miesiące temu. Pudełka z ziemią nie wywaliłem, stało sobie cały czas na półce. Wczorajszego dnia moja matka postanowiła wywalić ziemię i umyć pudełko, może się przyda i zauważyła, że....po ponad pół roku od siania wykiełkował nowy kaktus 8-(
Teraz pytanie: czy taki spóźniony kaktus ma jakieś szanse na przeżycie zimy?

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Jeśli ktoś napisze, że nie ma to co zrobisz? Wyrzucisz go? Daj mu szansę, skoro już wyrósł. :-)
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata