Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Chorowałem na zapalenie wątroby typu A. Macie może informacje jak MDMA oddziałowuje na wątrobę. Jestem świadomy ze na pewno ja obciąża ale czy spożywanie raz na kilka miesięcy może mocno odbić się na zdrowiu?
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 3/fulltext
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 3X08000544
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1383078/
W tym pierwszym linku, w Lancecie, czyli superprestiżowym piśmie medycznym, piszą roztrzygająco:
Nevertheless, the causal role of MDMA in hepatotoxicity is evident
Obojętnie co nie zrobisz... będziesz żył do końca życia a życie to umięjtność dokonywania wyborów, ponoszenia konsekwencji, refleksji i brania odpowiedzialności.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/0/04510fe8-3004-4b73-8234-41439000490e/rakieta.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250918%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250918T131301Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=16ec20417437c2a16cb10e1f524d1922c477566cfdafc40b85d87ab7e53b69c5)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/globalimage.png)
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kateryna_wakarowa.jpg)
Ukraińce przemycającej narkotyki na Bali grozi kara śmierci przez rozstrzelanie
21-letnia Kateryna Wakarowa jest oskarżona o wwiezienie narkotyków na Bali. Kobieta może zostać za to skazana na karę śmierci przez rozstrzelanie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/takeshi_niinami.jpg)
Prezes giganta zamieszany w narkotykową aferę. Myślał, że to legalne
Takeshi Niinami — prezes koncernu Suntory Holdings, słynącego z produkcji napojów alkoholowych, m.in. whisky — zrezygnował 1 września ze swojego stanowiska. Ten jeden z najbardziej znanych japońskich liderów biznesu podjął taką decyzję po tym, jak policja wszczęła związane z nim śledztwo w sprawie narkotyków — informuje Agencja Reutera.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/dopalamy.jpg)
Rozpędza się nowa epidemia. Gwałtownie rośnie liczba zatruć
W 2024 r. liczba zatruć dopalaczami wzrosła aż o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2023 – alarmuje GIS. Po niebezpieczne substancje coraz częściej sięgają także dzieci.