8 listopada mam iść na służbe przygotowawczą, a dzisiaj otrzymałem telefon z Komendy ze mam przyjść na przesłuchanie w sprawie i tu się rodzi moje pytanie czy powyższa sprawa stanowiła by problem co do zawodowej służby wojskowej.
Po ukaraniu - jak wyżej, dyscyplinarka i bye bye.
Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
Ponadto. Podpisując umowę z wojskiem musiał dostarczyć zaświadczenie o niekaralności i tzw "czystości moralnej" - (tak to się wewnętrznie potocznie nazywa). W tej umowie jest informacja, że jest zobowiązany do poinformowania wojska, jak coś się zmieni w tej kwestii.
Z wojskiem by przeszło że mógłbym służyć niestety zostałem sklasyfikowany jako Niezdolny do zawodowej służby wojskowej że względu na wadę wzroku, krzywa przegrodę nosa, skoliozę oraz to że kiedyś miałem złamane dwie ręce w okolicach nadgarstków.
12 grudnia 2020Pawel030 pisze: Chyba że obejdzie się bez wyroku. Jeżeli przybiją grzywnę..
Dlaczego ograniczenie marihuany do listy chorób to katastrofa dla pacjentów – historia Adriana
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Maroko stawia na legalne konopie. Ulga dla tysięcy farmerów
Największy na świecie producent konopi indyjskich stawia na legalizację upraw. Po dekadach działania w cieniu, rolnicy z regionu Rif mogą wreszcie pracować bez obaw o aresztowanie. Legalizacja przynosi nowe możliwości, ale też wyzwania — nielegalny rynek wciąż ma się dobrze, a rolnicy narzekają na problemy z wypłatami za plony.
Produkowali tyle amfetaminy, że narkotyki musieli wozić taczką
Ponad 64 kilogramy amfetaminy, nielegalna linia produkcyjna i dwie osoby zatrzymane – to efekt działań specjalnego wydziału antynarkotykowego łódzkiej policji. Ilości narkotyków były tak duże, że do ich transportu sprawcy wykorzystywali… taczkę.
Jak wygląda Luksemburg 2 lata po dekryminalizacji marihuany? Bilans zysków i strat
Kiedy myślimy o luźnym podejściu do marihuany w Europie, przed oczami stają nam holenderskie Coffee Shopy lub portugalska dekryminalizacja. Jednak to Malta i Luksemburg dokonały prawdziwego przełomu legislacyjnego. Latem 2023 roku Luksemburg stał się drugim krajem UE, który oficjalnie wpisał prawo do uprawy konopi w ustawy.
