Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
  • 228 / 12 / 0
Czy jakoś naturalnie da się uzupełnić poziomy tych neuroprzekazników, bez wspomagaczy typu SSRi, 5-htp, L Dopa, Tryptofan itd
Nie po cpaniu, bo nie cpam. Tylko po prostu dla lepszego codziennego samopoczucia.
  • 277 / 75 / 3
Intensywny wysiłek fizyczny. Zmęcz ciało niemal do granic możliwości. Sport, ciężka fizyczna praca przez kilka dni zdziałają cuda. Wiem, bo tak robię.

Pomyśl sobie, że masz to przepisane przez lekarza zamiast SSRI i masz brać przez miesiąc nie przejmując się skutkami ubocznymi i brakiem chęci.

Po miesiącu będziesz innym człowiekiem. Niestety ludzie częściej rezygnują zanim jeszcze zaczną a potem mówią, że to "nie działa". A, no i dieta. Przede wszystkim zmniejszyć ilość dostarczanych kalorii. Mniejsza z tym co jesz, ważne żebyś jadł mniej i organizm był tak lekko nienasycony przez większość czasu.

Te dwie rzeczy powinny przez miesiąc tak Ci wyregulować organizm, że będziesz w szoku. Oczywiście, jeżeli będziesz w stanie wytrwać :).
  • 33 / 3 / 0
Dobrze dobrana dieta od dobrego dietetyka. ok 70% sertotoniny i dopaminy wytwarzają jelita i żołądek, dlatego warto zainteresować się tym tematem według mnie.
Uwaga! Użytkownik miksss nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 228 / 12 / 0
Jeśli chodzi o diete na dopamine to tutaj jest cały spis jakie produkty uzupełniajają ją
https://rytmynatury.pl/poziom-dopaminy/

Jednak jaki produkt byłby najlepszy do tego celu na uzupełnienie dopaminy, lub co by było w czołówce?
  • 8138 / 1487 / 2
12 września 2020VERBALHOLOGRAM pisze:
Mleko w dużych ilościach, lub też ogólnie jakieś płatki do mleka.
?? Ocb
  • 2596 / 416 / 0
chodzi o zawartość tryptofanu, sam imć @Stteetart tego nie kojarzy?
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 8138 / 1487 / 2
@Verbalhologram Tryptofany w 100ml mleka jest 0,08 mg xD
Jednakże cukru jest tam juz 5gr/100ml a wapnia 125mg/ 100gr
Wiec jesli wypijesz szklanke 250ml mleka to dostarczysz 240mg tryptofanu. Z tego tryptofanu tylko ok 5-10proc zostaje zmetabolizowane do seerotoniny reszta do niacyny.
Nie wspominam o innych aminokwasach bo mi sie sprawdzac nie chce.
W tej samej szklance 250ml masz tez 13gr (czyli 2 łyzeczki z hakiem) cukru i ok 300mg wapnia. - przy czym nie pamietam ile laktozy zostaje zmienione w glukoze a ile w galaktoze.

Generalnie szlak syntezy serotoniny wstawiałem już wielokrotnie i jest prosty jak konstrukcja cepa.
image24.png
Do powstania sero potrzebujemy generalnie tryptofanu, kwasu foliowego, b6 i wapnia.
Przy czym.
Dieta obfitująca w weglowodany powoduje, że wystepuje deficyt witamin z gr B, bo organizm do zmetabolizowania cukru potrzebuje tych witamin.
Tak samo u wielu z nas wystepuje deficyt wapnia, potasu i sodu.
Wapn możemy stracic przy diecie zbyt obfitej w sod i potas. No i objadajac sie sodem mechanizm bedzie dzialac chujowo, bo, żeby te elektryki działały dobrze potrzebne są odpowiednie proporcje każdego z nich.

jak sie objemy sodem to bedzie wystepowac deficyt wapnia i potasu, jak sie objemy potasem a za mało bedzie sodu to wyprzemy wapn i sód bedzie kulec itd.

Generalnie za duzo w tym pisania o serotoninie czy dopie a za mało zwracacie uwagi na hormony gdzie taki kortyzol może powodować deficyt wapnia a to bedzie skutkowac nerwowościa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2541 / 1401 / 34
Wystarczy jeść to na co masz ochotę ale bez przesady i dbać o proporcję.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 2596 / 416 / 0
moim zdaniem takie mleko naturalne, jest lepsze od chemicznych miligramów jakiegokolwiek starannie wyselekcjonowanego suplementu, ultra dawki potrzebne są jedynie podczas trybu chorobowego przy leczeniu organizmu, chyba wiele osób zauważyło że nawet ulubione gastrofazy, przy zjadaniu minimalnie jak najmniej przetworzonego pożywienia, w końcu przestają być niezbędne, pomimo że nie przestają się zle kojarzyć. To ma się przy całej tablicy gastro-mendejewa. wszystkie rekomendowane dzienne dawki wszelakich mikro-makro składników mają miejsce i rację bytu jedynie podczas indywidualnego spalania ponad normę, ciężkiej pracy, stresu, czy wreszcie picia, ćpanie etc. Pytanie czy zażywać suplowane dodatki na zapas bo są zdrowym składnikiem? gdzieś tam czytałem na stronie na temat kulturystyki, co jeść żeby być dzikiem obrośniętym mięśniami i świecić w nocy od witamin i innego zdrowia? Odpowiedz brzmiała: wszystko co nieprzetworzone.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 8138 / 1487 / 2
28 września 2020VERBALHOLOGRAM pisze:
moim zdaniem takie mleko naturalne,
Nie rozumiem Twojej myśli technicznej.
Wolisz objadać się cukrem spoko objadają się
Taka jedna szklanka to prawie 3 łyżeczki cukru.
Mnie by brało na wymioty przez pół popoludnia.

Niezbyt dobrze odczytales to o czym pisałem (lub zastosowales jakąś formę filtru percepcji i odsiales część informacji jakieś tu wrzuciłem).
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.