Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 42 • Strona 1 z 5
  • 174 / 14 / 0
Nie było jeszcze takiego tematu.
Zauważyłem, że w wątkach dotyczących konkretnych neuroleptyków niewiele osób porusza ten temat.
Sam zamierzam odstawić w tym roku (jak już będę po odstawce benzo) Risperidion i kwetiapine. Niepokoi mnie szczególnie ten pierwszy. Czy to np. możliwe żeby objawy odstawienne po zaprzestaniu jego przyjmowania przypominały te przy odstawce benzo?
Czy zna ktoś, czy istnieje sposób na poradzenie sobie z objawami odstawiennymi po neuroleptykach?
Czy da się im zaradzić na podobnej zasadzie jak na te po benzo i opioidach? Czy są jakieś substancje które przyjmowane wtedy złagodziłyby te objawy? Jak to jest?
  • 1290 / 353 / 0
Jak z kazdym psychotropem, odstawiac nalezy powoli. Mozesz uzyc metody wolumetrycznej, tj rozpuscic w wodzie i pobierac okreslona ilosc powoli schodzac z dawek o jakas tam dokladna mala ilosc.
  • 174 / 14 / 0
14 lipca 2020ZX pisze:
Jak z kazdym psychotropem, odstawiac nalezy powoli. Mozesz uzyc metody wolumetrycznej, tj rozpuscic w wodzie i pobierac okreslona ilosc powoli schodzac z dawek o jakas tam dokladna mala ilosc.
A jak często przy takiej redukcji również pojawiają się męczące objawy odstawienne?

---

Czy nie jest tak że jak biorę kwetiapine i rysperydon, to przy odstawianiu tego drugiego ta pierwsza będzie pomagać, tak samo jak pomaga przy odstawce benzo?
  • 59 / 5 / 0
Jak długo jesteś na neuroleptykach?
  • 174 / 14 / 0
15 lipca 2020custom pisze:
Jak długo jesteś na neuroleptykach?
Na rysperydionie - ok. 4 miesiące.
Na kwetiapinie - tydzień.
  • 4491 / 704 / 0
Na co to bierzesz?
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 174 / 14 / 0
Jestem niecierpliwy i wczoraj odstawiłem rysperydion. Będę czekał kilka dni czy nic się nie dzieje. Jakby się działo to zażyje dawkę, i spróbuję schodzić pomału.

15 lipca 2020serotoninowy pisze:
Na co to bierzesz?
Rysperydion na schizofrenie - rzeczywiście ja mam, ale z perspektywy czasu oceniam to tak że ostatni raz (czyli odkąd biorę go codziennie) to był nie epizod schizofrenii tylko ostre objawy odstawienne benzo, a ja się w niego tj. ten rysperydion wykopałem zamiast odstawić po jakimś czasie tak jak zawsze. Ten raz był straszniejszy (bo to jak się okazuje nie był epizod schizofreniczny) i postanowiłem to brać nie zdając sobie sprawy że neuroleptyki mogą dawać po odstawieniu objawy abstynencyjne, a teraz muszę odstawiać.

Kwetiapine - na odstawke benzo, jestem w trakcie.
  • 4491 / 704 / 0
Nie powinieneś sam odstawić lekow jesli masz schizofrenie. Ale twoja sprawa rob co uważasz.
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 174 / 14 / 0
Mija siódmy dzień odkąd odstawiłem rysperydon i zaatakowały mnie mdłości, i silne lęki, i teraz nie wiem czy to od tego, czy z powodu odstawki benzo (mija drugi tydzień, jestem na kwetiapinie). Już myślałem że wszystko będzie dobrze, a tu takie coś. Załamałem się, najbardziej się boje że to z powodu odstawki benzo, bo to by znaczyło że kwetiapina mnie nie chroni, że nie mogę czuć się bezpieczny, ale jeśli to z powodu odstawienia rysperydonu, to też jestem załamany bo będę to musiał brać do końca życia, bo nie zniosę odstawki. Nie wiem jak ludzie to przetrzymują, radza sobie z odstawka.
  • 1290 / 353 / 0
nie no, odstawienie neuroleptykow jest niebezpieczne nie z powodu zwyklego syndromu odstawiennego tj ze sie uzalezniles i organizm tego potrzebuje, tylko z zachwiania rownowagi dzialania neuroprzekaznikow i w ten sposob moze wystapic ostra psychoza albo zespol neuroleptyczny, rowniez mozesz dostac permanentnych drgawek albo problemow z poruszaniem sie, dlatego neuro sie odstawia powoli.
Tak w ogole to jak juz jestes 4 miesiace, to pociagnij jeszcze ze 2, to ci benzo do 6 miesiecy zejdzie i wtedy powoli odstawiaj jesli zdrowie ci mile.
W ogole z tekstem ze brac do konca zycia to poleciales, po kilku latach masz spore szanse zeby sie odjebac na czyms takim, jedyne co musisz zrobic to zejsc z dragow wszystkich i normalnie zyc. Najpierw z benzo a potem z neuro.
ODPOWIEDZ
Posty: 42 • Strona 1 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.