Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 38 • Strona 1 z 4
  • 3228 / 508 / 1
doksylamina-hajp.png
Doksyloamina, sprzedawana między innymi pod marką Unisom, jest lekiem przeciwhistaminowym, który stosuje się w leczeniu bezsenności i alergii. W połączeniu z pirydoksyną (witaminą B6), jest również stosowany w leczeniu porannej choroby u kobiet w ciąży. Doksylamina jest dostępna bez recepty i jest stosowana w nocnych lekach na przeziębienie, takich jak NyQuil, a także w lekach przeciwbólowych zawierających acetaminofen i kodeinę, aby pomóc w zasypianiu. Lek jest przyjmowany doustnie.

Działania niepożądane doksylaminy obejmują między innymi zawroty głowy, senność, senność i suchość w ustach.[6][4] Doksylamina jest lekiem przeciwhistaminowym, a konkretnie odwrotnym agonistą receptora histaminowego H1 i w mniejszym stopniu lekiem przeciwcholinergicznym, a konkretnie antagonistą receptorów muskarynowych acetylocholiny od M1 do M5. Jest to lek przeciwhistaminowy pierwszej generacji i przekracza barierę krew-mózg do mózgu, wywołując w ten sposób ośrodkowo pośredniczące działanie uspokajające i hipnotyczne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Doxylamine

Antagonista H1 1st gen
Leczenie bezsenności

Kto to testował? Jak to się ma np do hydroksyzyny?

Dodano opis + link do Wiki + strukturę - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 416 / 58 / 0
Biore na bezsennosc. Usypia dobrze, skutkow ubocznych nie odczuwam.
Co do hydro - wydaje mi sie ze lepiej usypia, ale nie przerobilem jeszcze nawet calej paczki więc zobaczymy czy 'dobre' dzialanie sie utrzyma
  • 3228 / 508 / 1
Umiesz porównać do innych leków?
Jakies uboki? Jaka ocena ogólna?
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 2618 / 326 / 0
Tez jestem ciekaw jego dzialania nasennego . Probowal juz to ktos ?
  • 3228 / 508 / 1
Mi to lekarze w mojej przychodni chcieli wcisnąć zamiast zolpidemu. Jakoby nowy lek, nie uzależniający. Co ciekawe na przestrzeni 3 miesięcy dwóch różnych doktorow mi to chciało zapisać. Nie wziąłem, ale postanowiłem się najpierw zapoznać. Pewnie ich te fircyki z biznesu firm farmaceutycznych przekupuja
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 2618 / 326 / 0
Cos w tym moze byc ze czasami lekarze sami jakis lek " polecaja " moze maja za to jakiies " profity " i dlatego tak jest ..
  • 416 / 58 / 0
tak jak napisałem - uboków nie odczuwam. ten lek mnie po prostu usypia więc mógłbym go porównać chociazby do zolpidemu.
Ocena ogólna bardzo dobra. Mozna wyprobowac.
A lek chyba jest stary jak swiat z tego co wiem.
  • 4642 / 737 / 0
No i drogie . 14tab od 15 do 30 zl.
Na mnie działa słabiej niż hydro.
The beautiful thing about DMT is that it makes no sense at all, but everything makes sense at the same time!
The methapor of Life

ledzeppelin2@safe-mail.net
  • 3406 / 534 / 0
Testowałem, dla ćpunów gówno, dla normalnych osób z problemami snu - ok.
F̲O̲R̲M̲Y̲ ̲Ż̲Y̲C̲I̲A̲ ̲O̲P̲A̲R̲T̲E̲ ̲N̲A̲ ̲W̲Ę̲G̲L̲U̲.̲
  • 1 / / 0
Bardzo ciekawa substancja, dotychczas w psychiatrii na uspokojenie, czy sen oprócz benzodiazepin i wszelkich neuroleptyków które nie miały działania które zadawalały pacjenta mieliśmy do stosowania tylko hydroksyzynę teraz doszła doksylamina która jest fantastycznym lekiem jak dla mnie. Przeszedłem przez zolpidem, estazolam, zaleplon, nitrazepam, nawet midazolam aż z dnia na dzień wziąłem 25mg doksylaminy oczywiście z przekonaniem że nie zasnę, zaskoczeniem dla mnie było kiedy to położyłem się do łóżka i nawet niewiem kiedy zasnałem a obudziłem się 9 godzin później

Oczywiście to tylko mój przypadek, na każdego innego zadziała inaczej w zależności od tego jak długo i w jakiej ilości przyjmuje benzodiazepiny, opoidy, neuroleptyki, alkohol itp. itd
ODPOWIEDZ
Posty: 38 • Strona 1 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.