Jak zmusić lekarzy do wykonywania badań?

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Witam, sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie złapałem jakiegoś syfa od koleżanki która sama nie wiedziała o tym że na coś choruje. Chciałbym wykonać sobie badania na obecność wirusów HPV, HIV, EBV i kilka innych, z tego co dowiedziałem się są one refundowane z NFZ, lecz specjaliści nie chcą ich wypisywać ponieważ są dość kosztowne, pomimo że składali przysięgi o pomocy pacjentom itd. W jaki sposób przekonać lekarza do wypisania skierowania na tego typu badania?
Rejestracja: 2015
  • 363 / 15 / 0


Spuść sobie troche krwi do pojemniczka na mocz, pójdź z tym do lekarza i powiedz, że albo zleci badania albo go tym oblejesz.

A tak bardziej ludzko, to pójdź do innego lekarza.

Oby wszystko było ok :).

Farmaceutyczny gigant oskarżony o wywołanie fali śmiertelnych przedawkowań

Nad potężną rodziną Sacklerów – właścicielami amerykańskiej firmy farmaceutycznej Purdue Pharma produkującej OxyContin – zbierają się czarne chmury. Czy w końcu nadszedł czas, by zapłacili za swoją rolę w rozpętaniu i podtrzymywaniu największej epidemii uzależnień w historii USA?

Pacjentka otrzymała zgodę na refundację leku na bazie konopi

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na refundację leku na bazie medycznej marihuany pacjentce cierpiącej na algodystrofię nóg. Decyzja nastąpiła po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego i wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.
Rejestracja: 2018
  • 929 / 126 / 0


U nas w mieście na sam HIV to wręcz zapraszają na darmowe badania i ulotki są porozwieszane po wszystkich przychodniach.
Rejestracja: 2018
  • 1644 / 269 / 154


@YourNightmare12345 W większości miast, tych większych znajdują się punkty, gdzie test na HIV wykonasz za darmo, anonimowo i wraz z konsultacją z psychologiem. Tu masz listę takich punktów: https://aids.gov.pl/pkd/
Na HCV i inne wirusy co jakiś czas w niektórych miejscach też organizują akcje z badaniami. Można zbadać się prywatnie, ale wiadomo, że trzeba niestety zapłacić. Radzę wybrać się do innego lekarza, w takiej sytuacji powinien dać skierowanie bez żadnego ale.
No i życzę powodzenia, oby okazało się, że wszystko jest w porządku.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 59 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość