Wychodzę z zapytaniem, w których badaniach może wyjść, że ktoś bawi się z używkami, jestem niepełnoletni więc trochę chujowo by było jakby rodzice się dowiedzieli o czymkolwiek.
Będę miał robioną:
-morfologie
-OB
-transaminazy
-glikemie
-TSH
-CRP
Z tego co wyczytałem, z żadnego badania nie wyjdzie jakie dokładnie przyjmuje substancje, ale czy po nich może być podejrzenie, że biorę i w jakich ewentualnych późniejszych badaniach to wyjdzie?
Podejrzewam, że to może być ważne więc tu lista z czego korzystam albo korzystałem:
-papierosy
-marihuana
-hex
-mefedron
-klefedron
-amfetamina
-α-pvp
Z góry dziękuję.
Tak przynajmniej wyszlo .
P. S. duże to Twoje CV jak na niepełnoletność. Może skorzystaj z chwili refleksji i przynajmniej ogranicz niektóre z pozycji... ;-)
Potwierdzam, ze do tego trzeba toksykologii a niektore parametry moga sie wiazac ze stanami chorobowymi albo innymi patogenezami. Lekarz... a w zasadzie Dex wszystko napisał.
"Rutyna to rzecz zgubna "
dajmon pisze:Z podanych przez Ciebie badań nie będzie się dało wywnioskować czy coś przyjmujesz. Być może marihuana odbije się w wyniku TSH, a ketony i papierosy w transaminazach, ale nie będą to związki ścisłe. Nie wykona się na Tobie również przymusowej tajnej toksykologii w związku z oceną stanu zdrowia. Jeśli rodzice będą jednak podejrzliwi i złośliwi, mogą zbadać Twoje włosy na własny koszt pod kątem substancji używanych w dłuższym przedziale czasu (zależnie długości włosów). Jeśli masz przynajmniej 16 lat, każda decyzja i informacja lekarska musi być podjęta za Twoją zgodą i wiedzą.
P. S. duże to Twoje CV jak na niepełnoletność. Może skorzystaj z chwili refleksji i przynajmniej ogranicz niektóre z pozycji... ;-)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-07-28_19-48-14.png)
Polacy robią to w samotności. W domach, nie na imprezach. A królowa jest tylko jedna
Coraz częściej używamy substancji psychoaktywnych w samotności. Szczególnie popalamy. I nie chodzi rzecz jasna o papierosy dostępne w kiosku. O czym to świadczy? – O tym, że te substancje są wykorzystywane do regulacji emocji, takich jak lęk, smutek czy napięcie – dr Gniewko Więckiewicz, psychiatra ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego komentuje wyniki raportu PolDrugs 2025.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.