Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 369 / 33 / 0
Lurazydon-hajp.png
Lurazydon, lurasidon, lurasydon – organiczny związek chemiczny stosowany jako lek przeciwpsychotyczny w leczeniu objawów schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Lek został opracowany przez Dainippon Sumitomo Pharma, w Stanach Zjednoczonych produkuje go firma Sunovion Pharmaceuticals. Agencja Żywności i Leków (FDA) wyraziła zgodę na rejestrację lurazydonu w schizofrenii w 2010 roku[1], a we wskazaniu epizodów depresyjnych w przebiegu zaburzenia dwubiegunowego typu 1 w 2013 roku. W styczniu 2014 roku został dopuszczony na rynek europejski przez Europejską Agencję Leków (EMA)[2].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lurazydon

Nowy lek przeciwpsychotyczny z parametrami zblizonymi do tiospironu o aktywnosc receptory muskarynowe,dopaminowe,serotoninowe.
Czas dzialania od 1.4 do 4h
Jest to lek atypowy w tej klasie lekow.Ciekawostka jest fakt ,zelewa czesc czasteczki ma podobna budowe do detergenta stosowanego w plynach do naczyn czy innych tego typu jako konserwant oczywiscie nieco jest rozny od niego choc wystarczy rzut oka by stwierdzic duze podobienstwo.

Dodana struktura + Wiki - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik jokerr nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 174 / 14 / 0
Przyjmowal ktos ta substancje i zaprzestal? Czy byly objawy odstawienne? Lekarz przepisal mi to na natretne mysli, obsesje, kompulsje ale boje sie objawow odstawiennych.
  • 3422 / 1070 / 0
Charakterystyka 1.0 - Lurasidone (lurazydon) w przygotowaniu. Biorę ten lek.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 165 / 14 / 0
Gdyby wyobrazić sobie skalę wpierdolu dla pacjenta to gdzie na niej znalazłby się ten środek? Dostałem receptę i waham się bo brakuje mi już sił do ciągłego poniewierania sobą.
jestem obłąkany
  • 53 / 10 / 0
Przeszedłem na Latudę po 10 latach brania Olanzapiny. Początek był dramatyczny: halucynacje, myśli/próby samobójcza, generalnie kwintesencja paranoi zaraz po włączeniu leku.

Po hospitalizacji, przy której naciskałem na chęć brania Latudy, zostałem przy dużej dawce około 110-120mg. Czuje się lepiej niż na Olanzapinie: mniej senny i zmęczony, mniejsza akatyzja i apetyt.
  • 3422 / 1070 / 0
@245trioxin,
w skali wpierdolu po środku. Po lurazydonie czuć sedację, brakuje aktywizującego komponentu jak w przypadku amisulprydu czy arypiprazolu, ryzyko objawów pozapiramidowych jest duże. Słabsze zabezpieczenie niż amisulpryd, ale nie podnosi prolaktyny, co stanowi ogromną korzyść: spada ryzyko ginekomastii.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 165 / 14 / 0
Mam niewielką dawkę bo 18,5mg i powinienem to włączyć do obecnej kuracji 10mg olanzapiny. Raz wziąłem ten lek póki co i odczułem właśnie silną sedację. Oglądanie serialu było równie ciekawe co patrzenie w ścianę :)

Z biegiem godzin robiło się ciekawiej bo jakby coś to zadziałało nawet przeciwdepresyjnie i poprawiło humor. Niestety olanzapina ciężko mi weszła na ten środek wieczorem - dopadł mnie znany mi już przymus telepania lewą stopą i miałem trudności w zaśnięciu ze względu na fałszywe odczucia w klatce piersiowej.

Musiałbym się zmusić do dłuższego brania tego leku abym mógł go uczciwie ocenić. Po takim jednorazowym strzale moje odczucia nie są dużo warte.
jestem obłąkany
  • 53 / 10 / 0
Chciałbym uzupełnić, że mój problem wziął się z łączenia Lurazydonu i Duloksetyny (i może mianseryny). Generalnie przyjmowałem dodatkowe dawki antydepresantów (nie kompatybilnych wg ulotki), żeby wyjść z tego stanu a skutek był odwrotny, aż doprowadził do strasznego stanu..

Jeśli chodzi o sam lek, to jest spoko. Zniknęły te (śmiertelnie poważnie mówiąc) krążące wszędzie Déjà vu. Jestem mniej senny, ale wciąż potrzebne mi coś na wyjście z otępienia i braku motywacji.
  • 5 / / 0
Wie ktoś ile utrzymuje się w organizmie i po jakim czasie od odstawienia mógłbym przyjąć opio (oksykodon) żeby nie dostać zespołu pozapiramidowego?
  • 37 / 3 / 0
Witam,
Jakie dawki leku przyjmujecie?

Jaki okres półtrwania ma laruzydon?
A jaki aktywne metabolity?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.