Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 76 / 3 / 0
Acetylocholina
Nieprzeczytany post autor: Kimmy »
Witam, mam pytanie otóż jakie waszym zdaniem pełni funkcje acetylocholina w OUN? i czy waszym zdaniem powinno się zwiększać jej stężenie w mózgu? z drugiej strony niektórzy twierdzą że acetylocholina to neuroprzekaznik chłodnej kalkulacji. Ciakawa jest też jej rola jeśli chodzi o receptory nikotynowe. Niby acetylocholina jest w kontrze do dopaminy ale z drugiej strony słyszałem że działanie na receptory nikotynowe powoduje wzrost dopaminy, co wy o tym myślicie?

Przeniosłem - Berig
Uwaga! Użytkownik Kimmy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 63 / 8 / 0
Acetyloholina (cholina + grupa acetylowa) to neurokprzekaźnik powodujący, że jego odpowiednia ilość utrzymuje nasze funkcje kognicyjne na prawidłowym poziomie + opóźnia starzenie się mózgu lub jak kto woli utrzymuje go w lepszej sprawności. Zwiększanie jej stężenie w mózgu stricte via dostarczanie którejś z jej "formy" np. CDP-Choline lub Alpha-GPC ma tylko sens w wypadku gdy nasz mózg ma na nią większe zapotrzebowanie. Najlepszym tego przykładem jest przyjmowanie któregoś z racetamów, które to (przynajmniej w większości, chyba) powodują iż mózg ma znacznie większe zapotrzebowanie na ACtH. Receptory nikotynowe oraz receptory muskarynowe to 2 rodzaje receptorów acetyloholinowych. Nie wiem co ma to wspólnego z dopaminą, wiem natomiast, że odpowiednia ilość danych neuroprzekaźników gwarantuje prawidłowe działanie "całości" (brak nadmiaru \ deficytów innych neuroprzekaźników).
  • 202 / 5 / 0
A jak sie ma Alcar do polepszenia pamieci ? Badz jej lepszej formie, gdzie w necie widzialem suplement wart okolo 200zl, w tej chwili zapomnialem nazwy. Nie mowie tu o lekach hamujacych acetylocholinesterazę wypisywanych dla starych ludzi na recepte a o wlasnie suplementach w/w. W chwili obecnej szukam cos na pamiec a slyszalem ze acetylocholina nie jest placebem, jak chocby piracetam choc na niektorych dziala. Nie wiem jak jest w odniesieniu do Noopepta, moze klucz lezy w neuroprzekazniku.
  • 2 / / 0
Acetylocholina ma związki z uczeniem się i pamięcią. Degeneracja jąder cholinergicznych w kresomózgowiu jest związana z rozwojem choroby alzheimera - jądra te uczestniczą w generowaniu rytmu theta, który jest wyraźny u zwierząt podczas eksploracji nowego środowiska. Agoniści (szczególnie receptorów muskarynowch) np. arekolina, wszystkie cholinomimetyki ułatwiają uczenie się, nikotyna też, ale w małym stopniu (Levin 1996). U mnie jest to zauważalne w taki sposób, że po paleniu, jak palę to łatwiej mi idzie przypominanie i w sumie wiedza się sama przypomina, może to być efekt placebo. Antagoniści wywołują amnezję np. skopolamina. W 2006 roku Hasselmo i Giocomo wyprowadzili hipotezę, jakoby ACh podczas czuwania blokowało interferencję nowych informacji z już wcześniej zapamiętanymi poprzez tłumienie aktywności zwrotnych połączeń w hipokampie i między hipokampem a korą - poprzez działanie na receptory muskarynowe i jednocześnie wspomaga napływ nowych informacji poprzez działanie na receptory N. Dlatego w czasie snu wolnofalowego, kiedy układ cholinergiczny jest mniej aktywny może nastąpić łączenie informacji nabytych teraz z nabytymi wcześniej. Wniosek z tego taki, że lepiej iść się kimnąć na chwilę przed egzaminem, zamiast kuć całą noc. Niestety nie wiem jak się ma działanie na receptory N do wzrostu dopaminy.
  • 236 / 17 / 7
Czytałem kiedyś na burzliwym zagranicznym forum o neurolgii, że używanie inhibitorów acetylocholinesterazy, a co za tym idzie, zwiększania ilości acetylocholiny w mózgu może prowadzić do niszczenia otoczki mielinowej i downregulacji neuroprzekaźników. Pisali tam również, ze to jest raczej przydatne dla starych dziadków z alzhaimerem i branie takich rzeczy w naszym wieku to czysta głupota, więc osobiście przestałem jeść hupercyne i wam też radzę nie przesadzać z choliną.
Uwaga! Użytkownik chujkurwa jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 906 / 74 / 19
A jak się ma do rzeczy dimenhydrynat, który jest antagonistą receptorów muskarynowych?
Is it time for your medication, Mr. Brown?
  • 196 / 6 / 0
dimenhydrynat obniża poziom ACh.
Never give up !
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.